Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ade Jackson (My Dying Bride) - 56
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 53
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 117
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 53
  • Brad Delp (Boston)† - 75
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 63
  • David Sanchez (Havok) - 38
  • David Thoener (producent) - 72
  • John Wetton (Asia)† - 77
  • Kristian Larsen (Manticora) - 51
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 50
  • Toni Paananen (Malpractice) - 52
Review

Eric McFadden Trio - Delicate Thing
Jaar van release: 2009
Label: Terminus Records
Eric McFadden Trio - Delicate Thing
Eric McFadden is een muzikale duizendpoot. Deze Amerikaanse gitarist, afkomstig uit de voor thrash fans welbekende Bay Area, heeft er in zijn thuisland al talloze projecten opzitten met tot dusverre echter beperkt succes. Samen met James Whiton (bass) en Jeff Cohen (drums) vormt de heer McFadden sinds 2004 het Eric McFadden Trio. Het gezelschap laat zich al sinds haar begin lastig karakteriseren door de talloze invloeden die in de muziek verwerkt worden. Met het nieuwe album Delicate thing zijn McFadden en co niet van dat pad afgeweken.

Opener van het album is de titeltrack, waarin de luisteraar meteen kennismaakt met wat dit trio te bieden heeft. Het catchy nummer heeft een grondslag in de rock, maar McFadden zorgt met zijn eigenzinnige gitaarspel voor een vrij grote mate van diversiteit. Latijns Amerikaanse/Spaanse gitaar invloeden vervullen een belangrijke rol in de vorming van de sound van het nummer. Het vervolgnummer Catch a Liar vormt een contrast op zijn voorganger door het meer prominente gebruik van elektrisch gitaarwerk inclusief effecten. De track benadrukt de invloed van een artiest als Lenny Kravitz op zowel de instrumentele als de vocale achtergrond van de frontman, een geluid eveneens duidelijk te horen in het nummer Want Me To.

Delicate Thing kent echter ook enkele Westernachtige nummers zoals het veelzeggende Ride, waarin de Amerikaanse wortels van McFadden naar boven komen. Wat er ook uit de versterkers komt aan gitaarwerk of wat er ook gezongen worden, het is allemaal bij lange na niet slecht. Echter, de nummers luisteren zo eenvoudig weg dat het opvalt dat er weinig echt opvallends is aan dit plaatje. Het is muziek die toevallig voorbijkomt op een vage radiozender, lekker wegluistert, maar vervolgens niet aanzet tot een verdere interesse in de band. McFadden heeft zeker kwaliteiten, maar misschien moet de Amerikaan zich minder op zichzelf richten en meer met andere muzikanten gaan samenwerken om een echt interessant product neer te zetten.

Tracklist:
1. Delicate Thing
2. Catch a Liar
3. One Bad Reason
4. Been So High
5. If I Ever Die
6. Want Me Too
7. Ride
8. Another Day (In a World Betrayed)
9. Are You Happy Now
10. True Disbeliever
11. Lie to Me
12. Bigger Piece of You
13. Waiting for No One
14. Come to Me
15. Secret Thing

Score: 70 / 100

Reviewer: Justin
Toegevoegd: 18 juni 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.