Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Officium Triste - Charcoal Hearts
Jaar van release: 2009
Label: Displeased Records
Officium Triste - Charcoal Hearts
Hieperdepiep! Een van de betere doombands uit ons landje is jarig. Officium Triste bestaat vijftien jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. Met Charcoal Hearts trakteren de Rotterdammers de fans en ware doomliefhebbers op oud materiaal uit de jaren negentig en een paar nieuwe opnames.

Het is natuurlijk moeilijk iets te beoordelen wat voornamelijk al eerder is uitgebracht. Wat echter wel vast staat is dat het van verbluffende hoge kwaliteit is. Fading Like A Dying Candle en Downfall (Through Veils Of Gray) komen van een split met Cold Mourning uit 1998. De laatste drie nummers zijn de tracks van de EP Mountains Of Depressiveness. Het is duidelijk te horen waarom ze uitgegroeid zijn tot zo’n goede bands. De nummers worden met een geweldige bezieling gespeeld en zijn technisch van een hogere klasse.

Het nieuwere materiaal is ook allemaal dik in orde. Het splinternieuwe No Hope is aanstaanjagend goed. Divinity is een nummer dat al te vinden was op negen jaar oude demo, maar opnieuw is opgenomen. My Charcoal Heart van het laatste album heeft een nieuw akoestisch jasje gekregen en Officium Triste gooit met Love Like Blood er nog een cover van Killing Joke tegenaan.

Officium Triste pakt uit met dit prachtige document. Het geeft een mooi beeld van de opmars van de band. Vijftien jaar lang doommetal van de bovenste plank. Moge er nog vijftien jaar bijkomen. Gefeliciteerd!

Tracklist:
1. No Hope
2. Divinity
3. My Charcoal Heart
4. Love Like Blood (Killing Joke cover)
5. Fading Like A Dying Candle
6. Downfall (Through Veils of Grey)
7. Intro: Officium Triste Part II
8. Mountains of Depressiveness
9. Dreams of Sorrow

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 24 april 2009

Meer Officium Triste:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.