Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Eluveitie - Evocation I - The Arcane Dominion
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records
Eluveitie - Evocation I - The Arcane Dominion
Met drie albums in vier jaar tijd en vijf succesvolle tours het afgelopen jaar, is het logisch dat een band het even rustiger aan wil gaan doen. Het Zwitserse Eluveitie neemt dit wel heel letterlijk en brengt met Evocation I – The Arcane Dominion het eerste deel van een akoestisch tweeluik uit. De metal is dit keer achterwege gelaten, waardoor emotie en sfeer voorop komen te staan.

Chrigel Glanzmann is als brein van de band ook dit keer weer verantwoordelijk voor de teksten (grotendeels geschreven in oud Gallisch), die gaan over de Gallische mythologie. Zo is een Roodkapje-achtig sprookje het thema van Omnos. Het is mij helaas niet duidelijk of we hier met een conceptalbum te maken hebben of waar het concept verder over gaat.

Wel is het zo dat er een bende gastmuzikanten is opgetrommeld voor een bijdrage aan dit album. We horen bijvoorbeeld Alan Nemtheanga van Primordial op het openingsnummer en het sobere Nata, en Oliver S. Tyr van Faun speelt een deuntje mee op The Arcane Dominion. Bij het beluisteren van dit nummer, weet je dat dit het herkenbare geluid van Eluveitie is. Ook is er een oud lid van de band, Sarah Wauquiez, tijdelijk terug op de draailier.

Op Evocation I – The Arcane Dominion horen we vooral Anna Murphy (draailier) en Meri Tadic (viool) op zang. In eerste instantie is het even wennen, vooral gezien de taal, maar het oude Gallisch past wel bij de pure, eerlijke en authentieke folk die we op dit album horen. Eigenlijk is Evocation I – The Arcane Dominion het beste te beluisteren als één geheel wat muzikaal gezien prachtig in elkaar zit en hele sfeervolle melodieën bevat. Deze ‘light-versie’ van Eluveitie is leuk voor de afwisseling, maar ergens mis ik toch een stuk power en zou de band van mij het gas vol mogen intrappen. Hopelijk gebeurt dat op de volgende cd wel en krijgen we het oude en vertrouwde geluid van Slania en Spirit weer te horen.

Voor de liefhebber is Evocation I – The Arcane Dominion overigens te beluisteren via de myspace van de band.

Tracklist:
1. Sacrapos – At First Glance
2. Brictom
3. The Arcane Dominion
4. A Girl’s Oath
5. Within The Grove
6. The Cauldron Of Renascence
7. Nata
8. Omnos
9. Carnutian Forest
10. Dessumiis Luge
11. Gobanno
12. Voveso In Mori
13. Memento
14. Ne Regv Na
15. Sacrapos – The Disparaging Last Gaze

Score: 80 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 12 april 2009

Meer Eluveitie:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.