Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Teglund (Cult Of Luna) - 43
  • Emil Dragutinovic (Devian) - 46
  • Lars Wehner (Suidakra) - 48
  • Mississippi Fred McDowell† - 122
  • Rob Zombie (White Zombie) - 61
  • Wendell "DJ Hurricane" Fite (Beastie Boys) - 61
  • Zack de la Rocha (Rage Against The Machine) - 56
Review

It Lives - demo
Jaar van release: 2002
Label: eigen beheer
It Lives - demo
Dit cd'tje bevat zes nummers van (het in Gelderland en Overrijsel bekende) It lives. Het is hun eerste demo dus daar houd ik een beetje rekening mee in deze bespreking. De band speelt eigenlijk gewoon heavy metal met (een beetje) power metal en thrash metal invloeden.

De 6 tracks klinken allemaal leuk en opgewekt. De riffs zijn bij vlagen zeer leuk gevonden, de refreinen hebben een hoge meezingbaarheidsfactor en de nummers zijn gewoon leuk om te horen. Persoonlijk noem ik dit altijd 'zuipmetal'. Laat ik eventjes wat dieper ingaan op de nummers. De cd-demo begint sterk met 'Humantity's last stand' dat een tof refrein heeft. De twee volgende nummers zijn ook leuk. De andere drie nummers vind ik ook nog wel aardig maar zijn iets te cliché en je hebt steeds het gevoel dat je ze ergens al eens hebt gehoord.

Subjectief gezien vind ik dit dus een leuke eerste demo maar objectief kan je toch nog van alles aanmerken. De zanger is echt niet goed te noemen en verknoeit toch een beetje het geheel. De productie is zeker niet slecht maar soms klinkt alles een beetje amateuristisch (bijvoorbeeld de achtergrondzang van de drummer). Maar deze groep is ook meer een live groep die houdt van humoristische optredens. Deze demo is dan ook alleen aan te raden aan mensen die de groep kennen. Ik heb echt wel het gevoel dat dit live een feest is maar als ze serieus verder willen geraken moeten ze bijvoorbeeld wel een echte zanger nemen. Deze demo kost overigens 7 Euro. Kijk op hun site voor bestelinformatie.

Tracklist:
1. Humanity's last stand
2. Storm will fade
3. Nightmare
4. Poisoned blood
5. Commander of chaos
6. Midgets from below

Score: 60 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 27 februari 2003

Meer It Lives:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.