Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
  • 30 juni:
  • The Black Crowes
  • 1 juli:
  • The Black Crowes
Geen concerten bekend voor 25-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aquiles Priester (Angra) - 55
  • Chris Huston (The Undertakers) - 83
  • Chris Kontos (Machine Head) - 58
  • Csaba Béla Gábor (Halor) - 54
  • Diva Satanica (Bloodhunter) - -962
  • Dominik Hindinger (Thirdmoon) - 50
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity)† - 52
  • Gustav Elowson (Exhale) - 45
  • Ian McDonald (Foreigner)† - 80
  • Jim LaMarca (Chimaira) - 52
  • Kris Bollenberg (Achyronthia) - 57
  • Mario Plank (Visions Of Atlantis) - 41
  • Michael Barbiero (producent) - 77
  • Ric Browde (producent) - 72
  • Ricardo Iorio (Hermética) - 64
  • Rob van der Loo (Epica) - 47
  • Roope Latvala (Children Of Bodom) - 56

Vandaag overleden:
  • Michael Jackson - 2009
Review

It Lives - demo
Jaar van release: 2002
Label: eigen beheer
It Lives - demo
Dit cd'tje bevat zes nummers van (het in Gelderland en Overrijsel bekende) It lives. Het is hun eerste demo dus daar houd ik een beetje rekening mee in deze bespreking. De band speelt eigenlijk gewoon heavy metal met (een beetje) power metal en thrash metal invloeden.

De 6 tracks klinken allemaal leuk en opgewekt. De riffs zijn bij vlagen zeer leuk gevonden, de refreinen hebben een hoge meezingbaarheidsfactor en de nummers zijn gewoon leuk om te horen. Persoonlijk noem ik dit altijd 'zuipmetal'. Laat ik eventjes wat dieper ingaan op de nummers. De cd-demo begint sterk met 'Humantity's last stand' dat een tof refrein heeft. De twee volgende nummers zijn ook leuk. De andere drie nummers vind ik ook nog wel aardig maar zijn iets te cliché en je hebt steeds het gevoel dat je ze ergens al eens hebt gehoord.

Subjectief gezien vind ik dit dus een leuke eerste demo maar objectief kan je toch nog van alles aanmerken. De zanger is echt niet goed te noemen en verknoeit toch een beetje het geheel. De productie is zeker niet slecht maar soms klinkt alles een beetje amateuristisch (bijvoorbeeld de achtergrondzang van de drummer). Maar deze groep is ook meer een live groep die houdt van humoristische optredens. Deze demo is dan ook alleen aan te raden aan mensen die de groep kennen. Ik heb echt wel het gevoel dat dit live een feest is maar als ze serieus verder willen geraken moeten ze bijvoorbeeld wel een echte zanger nemen. Deze demo kost overigens 7 Euro. Kijk op hun site voor bestelinformatie.

Tracklist:
1. Humanity's last stand
2. Storm will fade
3. Nightmare
4. Poisoned blood
5. Commander of chaos
6. Midgets from below

Score: 60 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 27 februari 2003

Meer It Lives:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.