Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ađalbjörn Tryggvason (Sólstafir) - 49
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 46
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 46
  • Ringo Starr (The Beatles) - 86
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Dream Steel - You
Jaar van release: 2008
Label: My Kingdom Music
Dream Steel - You
Het is een feit dat goede zangers voor power metalbands ontzettend belangrijk zijn. Wanneer er vals wordt gezongen valt de muziek (hoe vakkundig uitgevoerd ook) meestal tegen. Vals zingt Alessandro Antonelli van het Italiaanse Dream Steel regelmatig en daarnaast blijkt hij ook een beperkte zanger te zijn, waar het op de lagere regionen aankomt. Het Italiaanse accent weet hij echter wel goed te verbloemen met een hijgerige uitspraak en een overschot aan stembuigingen.

Dream Steel is verder ook niet echt een bijzondere band. De heren spelen melodieuze power metal met wat progressieve invloeden. Een beetje in het straatje van Pagan's Mind en Anubis Gate, maar dan een stuk saaier. Ik zal niet ontkennen dat de plaat best wat lekkere momenten kent. Zo is de openingsriff van het titelnummer verrekte lekker en ook het vrij lange The Flight Of A Butterfly mag er vanwege de progressieve touch best zijn. Verder vallen helaas de minpunten wat meer op en van de meeste nummers passen er wel dertien in een dozijn. Ik noemde al de onvaste zangprestaties van de vocalist, maar ook de gitaarsolo's klinken hier en daar vals. Dat geldt niet voor de keyboards, want daar ligt het sterkste punt van de plaat. Marco Zichittella redt in sommige nummers het totaalgeluid met prima toetsenwerk, zodat er af en toe nog wel wat te genieten valt.

Wanneer de band werkelijk in de voetsporen van bovenstaande voorbeelden wil treden, dan zal er nog flink geoefend moeten worden. Het is natuurlijk een debuut, dus wie weet wat er nog mogelijk is. You (flauwe titel overigens) strandt in goede bedoelingen, maar wil de band echt een potje breken, dan zal het muzikaal en vocaal toch wat spannender en vooral zuiverder moeten worden. De productie mogen ze zo laten, want die is wel sterk.

Tracklist
1. Frantic (Intro)
2. The Flight Of A Butterfly
3. Behind..
4. You
5. Lost
6. Thin Line
7. Dancing In The Fate
8. Black Gift
9. Neverstar
10. The Flight Of A Butterfly (Radio Edit)

Score: 60 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 maart 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.