Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

VI - De Praestigiis Daemonum
Jaar van release: 2008
Label: Debemur Morti Productions

VI - De Praestigiis Daemonum

Jaren geleden, om precies te zijn in 1563, schreef de Nederlandse arts, occultist en demonoloog Johannes Wier De Praestigiis Daemonum et Incantatiponibus Ac Veneficiis, een boek dat tegenwicht moest bieden aan de befaamde Malleus Maleficarum. De Franse vertaling van dit boek stond jaren later aan de basis van één van de betere stukken black metal uit Frankrijk, de EP De Praestigiis Daemonum – Over de bedriegerijen van de Duivel – van de band VI.

De Praestigiis Daemonum mag dan wel het eerste werk van VI zijn, maar de verwachtingen waren torenhoog. Aangezien de band bestaat uit leden van Aosoth en Aborted, mag dat geen verrassing zijn. Al bij de eerste noten wordt duidelijk dat torenhoge verwachtingen niet ongerechtvaardigd zijn, want wat VI hier laat horen, is knap, erg knap! Franse black metal, die muzikaal gezien tegen de orthodoxe variant aan zit, maar dan rauwer en veel agressiever. Qua snelheid wisselt dit tweetal af tussen rustige stukken, met zeer krachtige melodieën en snelle, knallende stukken, vol venijn.

VI weet hierin een prachtige balans te vinden, die in combinatie met de afwisseling in en tussen de nummers voor een onvergetelijke EP heeft gezorgd. Over de opbouw van De Praestigiis Daemonum ben ik ook zeer te spreken, want de nummers lijken steeds een beetje beter te worden, tot het einde, waar je getrakteerd wordt op een heerlijke afsluiting. Zeer sfeervol en een genot voor het oor. Als deze band het dit jaar presteert om een album uit te brengen, dan durf ik alvast wel een voorspelling voor mijn top 3 aan!

Tracklist:
1. Et Maintenant Je Lui Appartiens... (mp3)
2. Je Me Dresse Devant Le Trône...
3. Si Le Sommeil De Ma Raison Se Fait...
4. Il N'y a Pas De Repos Ni Le Jour Ni La Nuit...

Score: 92 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 30 januari 2009

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.