Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Anathema - Hindsight
Jaar van release: 2008
Label: KScope
Anathema - Hindsight
Ben je een Anathema-fan? Dan wacht je waarschijnlijk net zoals ik ongeduldig op de langverwachte opvolger van A Natural Disaster. Het is inmiddels alweer meer dan vijf jaar oorverdovend stil rondom het Engelse Anathema. Toegegeven, zo af en toe kon er eens een tour af, maar nieuw materiaal hebben we amper gehoord. Gelukkig kwam Anathema in de zomer van 2008 met een mooi zoethoudertje voor de fans: het semi-akoestische album Hindsight.

Hindsight is een absolute must-have voor elke Anathema-fan. Althans, de Anathema-fan die er inmiddels overheen is dat de band geen metal meer produceert, maar prachtige progressieve rock neerzet. Het akoestische album biedt negen nieuwe versies van bestaande Anathema-songs en één nieuwe: Unchained (Tales of the Unexpected).

De muziek wordt op Hindsight begeleid door cellist Dave Westling, van het Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Een absolute aanwinst en iets dat dit album echt bijzonder maakt. Bestaande Anathema-nummers zijn opgenomen met nieuwe arrangementen die gebruik maken van diverse akoestische, elektrische en orkestrale instrumenten. Met wisselend succes.

Allereerst is het natuurlijk even wennen om je favoriete Anathema-nummers zo anders te horen. Dit album heeft echter tijd nodig en nu ik het een aantal keer heb beluisterd, kan ik niet anders dan concluderen dat Hindsight over het algemeen erg geslaagd is. Are You There? is er bijvoorbeeld alleen maar mooier op geworden. De synthesizers zijn vervangen door een akoestische gitaar wat het geheel alleen maar ten goede komt. Angelica klinkt in akoestische versie ook prachtig. Minder geslaagd is One Last Goodbye, dat nogal zeikerig over komt. A Natural Disaster klinkt nagenoeg hetzelfde als het origineel.

De nadruk ligt vooral op songs van A Fine Day To Exit en A Natural Disaster, wat je wel eens als een nadeel zou kunnen beschouwen. Persoonlijk kan ik me daar niet aan storen. Hindsight is een erg mooi zoethoudertje geworden en Unchained (Tales of the Unexpected) maakt me alleen maar nog nieuwsgieriger naar het nieuwe album Horizons. Dat komt overigens dit jaar uit en wordt geproduceerd door Porcupine Tree’s Steve Wilson.

Tracklist:
1. Fragile Dreams
2. Leave No Trace
3. Inner Silence
4. One Last Goodbye
5. Are You There?
6. Angelica
7. A Natural Disaster
8. Temporary Peace
9. Flying
10. Unchained (Tales Of The Unexpected)

Score: 83 / 100

Reviewer: Inge
Toegevoegd: 23 januari 2009

Meer Anathema:

Anathema - Hindsight
Reactie van Alex op 23-01-2009 om 20:34u
Score: 90 / 100

Wat is er eigenlijk progressief aan Anathema, het is wel heel erg mooie amiante rock

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.