Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Sirenia - The 13th Floor
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records

Sirenia - The 13th Floor

De carrousel der zangeressen blijft maar draaien bij Sirenia. Nieuw album, nieuwe zangeres. Het lijkt inmiddels een terugkerend ritueel. Ook Monika Pedersen hield het na één album al voor gezien wegens muzikale meningsverschillen. Jammer, want op het vorige album Nine Destinies And A Downfall liet ze horen dat haar zang perfect past bij de muziek van Sirenia. Balen ook voor Morten Veland, die voor de zoveelste keer op zoek kon naar een nieuwe vocaliste.

De zoektocht eindigde uiteindelijk bij de Spaanse Pilar Giménez García, ofwel Aylin, die in eigen land al een klein beetje bekendheid had vergaard met haar deelname aan X Factor. Van de vorige drie Sirenia-zangeressen komt Aylin wat betreft haar vocale prestaties het dichtst in de buurt van Pedersen. Ze heeft eveneens een lieflijke, zachte stem, waarbij je ook kunt denken aan Liv Kristine.

Muzikaal ligt The 13th Floor overduidelijk in het verlengde van zijn voorganger Nine Destinies And A Downfall. De riffs zijn een stuk makkelijker in het gehoor liggen dan in de beginperiode het geval was. Zij worden aangevuld met fraaie orkestrale arrangementen en koren. De zachte stem van Aylin wordt op gezette tijden afgewisseld door onvriendelijk gegrom van Veland. The Mind Maelstrom valt in positieve zin op vanwege het fraaie gebruik van koren in het refrein en het smerige gegil van Veland in het middenstuk. De andere nummers zijn gelijkwaardig en zijn stuk voor stuk typerend voor het Sirenia ná Sirenian Shores.

Sirenia is de klap alweer te boven. Het vertrek van Pedersen weegt niet zwaar omdat Aylin over genoeg capaciteiten lijkt te beschikken om haar voorgangster te evenaren en in de toekomst misschien te overtreffen. Voor The 13th Floor geldt wederom dat de grunts en growls minder aanwezig zijn dan op de eerste twee platen. Vind je dat niet erg en kon je het vorige album ook goed waarderen, dan zal ook deze niet schijf niet teleurstellen.

Tracklist:
1. The Path To Decay
2. Lost In Life
3. The Mind Maelstrom
4. The Seventh Summer
5. Beyond Life’s Scenery
6. The Lucid Door
7. Led Astray
8. Winterborn 77
9. Sirens Of The Seven Seas

Score: 84 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 8 januari 2009

Meer Sirenia:

Sirenia - The 13th Floor
Reactie van TheForgotten op 08-01-2009 om 13:52u
Score: 78 / 100

Ben het deels met de reviewer eens, maar zoals al eerder aangaf bij de melding dat Sirenia een nieuwe video op myspace had geplaatst, keert Sirenia bij dit album meer terug naar de eerste twee albums. Overigens komt Morten in mijn ogen vaker aan bod op dit album dan op het vorige, positieve ontwikkeling dus. Bovendien heb ik het gevoel dat dit album, door beter gebruik van koren, in inbreng van orchestrale elementen en het vaker voorkomen van Morten, beter in de smaak zal vallen bij de oudere Sirenia-fans. Persoonlijk ben ik overigens niet dol op deze en de vorige zangeres, omdat beide een wat 'poppy' stem hebben. Maargoed, dat is een kwestie van smaak...volgens mij is het combineren van poppy zang met enigszins Gothic metal elementen ook weer een fijne nieuwe trend in de wereld van de Gothic rock/metal. Zie Nightwish, Delain en (helaas) Sirenia..

Sirenia - The 13th Floor
Reactie van Stephan op 12-01-2009 om 23:12u
Score: 68 / 100

Uitstekende analyse door TheForgotten. Het is wat van de oudere Sirenia elementen terug. Ze hebben het beste uit de stem van Aylin gemaakt. Maar de nog steds "poppy" indruk brengt een mindering van mijn score. Desondanks een interessante plaat.

Sirenia - The 13th Floor
Reactie van jacqueline op 02-03-2009 om 20:43u
Score: 99 / 100

het lijkt gelukkig weer een beetje op het oude werk het kan nog steviger met wat meer grunts erin vooral het nummer winterborn 77 klinkt vooral lekker

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.