Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Jemineye - Restless Hearts
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer
Jemineye - Restless Hearts
Het angstzweet brak me al uit toen ik de biografie van deze band las. Wat nou die angst veroorzaakte? Jemineye is namelijk een Italiaanse band. Nu staat metal uit Italië voor mij bekend als één grote stroom bagger, gejengel en voorspelbare meuk waar ik ernstige migraine van krijg. Nee, ik vind Italië een prachtland, maar van metal lijken ze geen mozzarella te hebben gegeten. Maar gelukkig ben ik ook de beroerdste niet en wil ik deze demo best een eerlijke kans geven.

Jemineye is een band bestaande uit twee leden: namelijk gitarist Matteo Marano en zanger Valentino Valentini. Om voor deze plaat de ‘familia’ compleet te maken, hebben ze nog tijdelijk een basgitarist en drummer gestrikt. Het begin van de plaat bevestigd mijn vooroordelen over Italiaanse metal wederom. God, god, god wat een ellende. Een zompig, half-tempo riffje wordt ondersteund door beroerde zang. Goed, dan heeft Valentini weliswaar een prima stem, maar de ritme en timing ontbreekt volledig. Snel vergeten deze opening.

Maar warempel, in de vier nummers die volgen komen plotseling de kwaliteiten van de mannen opeens naar boven. De muziek wordt gevarieerder en ook meteen interessanter. Het begint zowaar ergens op te lijken. Jemineye meet zich een stijl aan wat te vergelijken is met een mix van heavy metal met melodieuze thrash. Hoewel de handrem er nog veelvuldig op lijkt te zitten, ligt het stukken beter in het gehoor. De stem van Valentini past zich ook beter aan de op muziek en Marano slingert en nog een paar prima solo’s uit.

Waarom ze voor zo’n slechte opener hebben gekozen is mij een raadsel. Maar de rest van de demo schept vertrouwen voor een mooi vervolg. Ik ben benieuwd hoe Jemineye zich in de toekomst zal ontwikkelen. Wat mij betreft kan deze band mijn scepsis tegenover Italiaanse bands wegnemen als ze straks met een goede langspeler komen aanzetten.

Tracklist:
1. My Direction
2. Bite Your Pain
3. Lust For Death
4. Impossible Reality
5. A Way For Tomorrow

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 16 oktober 2008

Jemineye - Restless Hearts
Reactie van TomTom op 17-10-2008 om 09:03u

Hoezo, metal uit Italie niet goed?
Misschien toch maar eens luisteren naar Dark Lunacy,
is toch een vette band!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.