Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Witch - Paralyzed
Jaar van release: 2008
Label: Cargo Records
Witch - Paralyzed
Alternatieve rocker J. Mascis heeft als zanger, gitarist en songwriter van Dinosaur Jr. enkele prachtige albums op zijn naam staan. Hij begon zijn muzikale loopbaan echter achter het drumstel en is zijn liefde voor dat instrument nooit helemaal kwijtgeraakt. Sterker nog, uitgerekend als trommelaar heeft Mascis een plekje weten te veroveren in de superstrenge Metal Archives, waar alleen plaats is voor artiesten met minstens één album dat voor zeker 51% zuivere heavy metal is.

In 1991 zorgde Mascis namelijk voor een solide fundament onder het debuutalbum van doom metal band Upsidedown Cross en een paar jaar geleden richtte hij, als drummer, met leden van de avant-folk groep Feathers een stoner metal formatie op. In navolging van illustere voorbeelden als Black Sabbath, Pentagram en Witchfinder General koos het gezelschap voor een occulte bandnaam, al was Witch nou niet bepaald een originele keuze. Het titelloze debuut uit 2006 bleek een ouderwets fijne langspeler, dus het is goed nieuws dat de heren besloten hebben om met dit project verder te gaan. Het tweede werkstuk ligt inmiddels in de rekken van de betere platenzaak.

Net als de voorganger begint Paralyzed met een briljante opener. Eye is een korte, snelle rocker met riffs en hooks om van te watertanden. Het openingsnummer staat symbool voor de progressie van Witch, want in vergelijking met het debuut zijn de meeste composities op Paralyzed een stuk korter en sneller. Naast psychedelica en doom zijn er ditmaal ook duidelijke invloeden uit garage rock en punk te bespeuren. Alleen is de openingstrack zo goed dat de rest van het album eigenlijk alleen maar kan tegenvallen.

De betere momenten als Gone en Mutated bevatten nog genoeg spannende riffs en bizarre teksten om volop te kunnen genieten. Afsluiter Old Trap Line is een lang, statig nummer dat op fraaie wijze teruggrijpt op de aanpak van het debuut. Daar staan op de rest van de cd echter een aantal saaie passages tegenover waarop de wat zeurderige stem van Kyle Thomas me gaat tegenstaan. Per saldo bevalt dit tweede album me daarom minder goed dan de meer evenwichtige voorganger.

Toch is Witch een interessante richting ingeslagen. Hopelijk gaan de heren nog wat langer door met dit project en zal het derde album de krachtige sound en afwisseling van Paralyzed koppelen aan het compositorische niveau van Witch, om uiteindelijk met een echte knaller op de proppen te komen.

Tracklist:
1. Eye
2. Gone
3. 1000 MPH
4. Spacegod
5. Disappear
6. Sweet Sue
7. Psychotic Rock
8. Mutated
9. Old Trap Line

Score: 73 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 6 oktober 2008

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.