Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Witch - Paralyzed
Jaar van release: 2008
Label: Cargo Records
Witch - Paralyzed
Alternatieve rocker J. Mascis heeft als zanger, gitarist en songwriter van Dinosaur Jr. enkele prachtige albums op zijn naam staan. Hij begon zijn muzikale loopbaan echter achter het drumstel en is zijn liefde voor dat instrument nooit helemaal kwijtgeraakt. Sterker nog, uitgerekend als trommelaar heeft Mascis een plekje weten te veroveren in de superstrenge Metal Archives, waar alleen plaats is voor artiesten met minstens één album dat voor zeker 51% zuivere heavy metal is.

In 1991 zorgde Mascis namelijk voor een solide fundament onder het debuutalbum van doom metal band Upsidedown Cross en een paar jaar geleden richtte hij, als drummer, met leden van de avant-folk groep Feathers een stoner metal formatie op. In navolging van illustere voorbeelden als Black Sabbath, Pentagram en Witchfinder General koos het gezelschap voor een occulte bandnaam, al was Witch nou niet bepaald een originele keuze. Het titelloze debuut uit 2006 bleek een ouderwets fijne langspeler, dus het is goed nieuws dat de heren besloten hebben om met dit project verder te gaan. Het tweede werkstuk ligt inmiddels in de rekken van de betere platenzaak.

Net als de voorganger begint Paralyzed met een briljante opener. Eye is een korte, snelle rocker met riffs en hooks om van te watertanden. Het openingsnummer staat symbool voor de progressie van Witch, want in vergelijking met het debuut zijn de meeste composities op Paralyzed een stuk korter en sneller. Naast psychedelica en doom zijn er ditmaal ook duidelijke invloeden uit garage rock en punk te bespeuren. Alleen is de openingstrack zo goed dat de rest van het album eigenlijk alleen maar kan tegenvallen.

De betere momenten als Gone en Mutated bevatten nog genoeg spannende riffs en bizarre teksten om volop te kunnen genieten. Afsluiter Old Trap Line is een lang, statig nummer dat op fraaie wijze teruggrijpt op de aanpak van het debuut. Daar staan op de rest van de cd echter een aantal saaie passages tegenover waarop de wat zeurderige stem van Kyle Thomas me gaat tegenstaan. Per saldo bevalt dit tweede album me daarom minder goed dan de meer evenwichtige voorganger.

Toch is Witch een interessante richting ingeslagen. Hopelijk gaan de heren nog wat langer door met dit project en zal het derde album de krachtige sound en afwisseling van Paralyzed koppelen aan het compositorische niveau van Witch, om uiteindelijk met een echte knaller op de proppen te komen.

Tracklist:
1. Eye
2. Gone
3. 1000 MPH
4. Spacegod
5. Disappear
6. Sweet Sue
7. Psychotic Rock
8. Mutated
9. Old Trap Line

Score: 73 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 6 oktober 2008

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.