Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
    5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jason Wade (Lifehouse) - 46
  • Jimmy Crespo (Aerosmith) - 72
  • Michael Sadler (Saga) - 72
  • Niels Löffler (Orden Ogan) - 46

Vandaag overleden:
  • Michaël Konovaloff (Hell City) - 2015
Review

Downfall - My Last Prayer
Jaar van release: 2002
Label: Low Frequency Records
Downfall - My Last Prayer
Bij het luisteren van het debuut van deze 5-koppige Finse band (afgezien van hun medewerking aan een aantal fins/russische verzamelaars en een 5-track EP) krijg ik een beetje een dubbel gevoel. De cd begint met een gave, hoge, dik overdrived gitaar-riff, waarna meteen wordt begonnen met een van de beste nummers van de cd, genaamd Hateshades. Een nummer dat, ondank het power metal randje, meer de hard-rock dan de metal kant op gaat, mede door de cleane stem. Die stem...toen ik de cd voor de eerste paar keer luisterde ging ik me er na een paar nummers altijd onwijs aan lopen ergeren, maar na een keer of 5 begon ik er toch wat in te zien, hij heeft hier en daar wel iets weg van die van 3 Doors Down (wat ik persoonlijke een van de betere nieuwe, niet-metal bands vind), en weet de woorden lekker 'uit te spugen' zonder dat het grunterig of onverstaanbaar gaat klinken.
Instrumentaal gezien klinkt de band, ondanks de twee gitaristen, soms een beetje 'keyboardachtig', hoewel ik daarover niks kon vinden. De bas heeft duidelijk een grotere rol dan de twee gitaren bij elkaar, en afgezien van wat hoge akkoorden en hele korte loopjes ontbreken echte gitaarsolo's op het album.

De rest van de nummer klinkt een beetje eentonig, het is redelijk makkelijk te verteren muziek, leuk voor als je wat anders aan het doen bent, maar niet geschikt voor het op-bed-gaan-liggen-en-je-volledig-op-de-muziek-concentreren. Echt grote verschillen zitten er niet tussen de nummers. Het enige liedje wat daar wat aan kan veranderen, is Dark Parade, wat ook al op de in 2000 uitgebrachte EP stond.

De band heeft van dat nummer (Dark Parade dus) ook nog een video opgenomen, niet heel bijzonder, maar het valt wel op dat de zanger wel heel erg zijn best doet om op die van HIM te lijken.

Al met al een cd die toch wel de moeite waard is, het is geen album waar de band op slag onsterfelijk mee wordt, maar leuke achtergrondmuziek. Afgezien van hier en daar wat hoogtepuntjes een beetje eentonig, dus geen plaat om in een keer helemaal te luisteren, maar af en toe een paar nummers is wel aardig. Net geen zeven.

Tracklist:
1. Hateshades
2. Sweetest Wrath
3. Hollow Mind
4. Time To Pay
5. My Last Prayer
6. Torn Apart
7. Soulsearching
8. Revelation Black
9. Dark Parade
10. Withered

Score: 68 / 100

Reviewer: DaKonium
Toegevoegd: 10 januari 2003

Meer Downfall:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.