Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Hooghwater - Hooghwater
Jaar van release: 2008
Label: Suburban Records
Hooghwater - Hooghwater
Tilburg is onlosmakelijk verbonden met muziek. Zo vestigt de rockacademie zich daar en is ook het befaamde 013 in de Brabantse stad te vinden. Ook de band Hooghwater is een product van deze stad. Wellicht doet deze naam nog weinig belletjes rinkelen bij mensen, vooral in tegenstelling tot de academie of de 013, maar daar kan best wel eens verandering in gebracht worden.

De gelijknamige EP van Hooghwater is relatief snel uitgebracht. In begin van het jaar 2007 werd de band opgericht en na een kleine anderhalf jaar zijn ze al toe aan hun eerste plaatje. Wat goed is komt namelijk snel. En dit plaatje is ook goed. De stijl van Hooghwater is te vergelijken met de oude hardrock uit de jaren zeventig, wat samen gaat met het psychedelisch geluid uit de jaren zestig. Een levert een prettig geluid op wat lekker in het gehoor ligt.

Toch is deze EP geen knaller. Probleem is dat de muziek meer geschikt is voor prettige achtergrondmuziek bij kaartavondjes dan voor een geweldige muzikale ervaring. Ondanks er op muzikaal als op kwalitatief vlak eigenlijk niks aan op te merken is, kan de muziek je niet echt helemaal de aandacht bij houden. Door de wat lange nummers droom je wat meer weg in het geluid. Dit is zowel positief als negatief op te vatten. Het is lekker luisterbaar, maar mist toch echt de kracht.

Maar vat mij niet verkeerd op. De mannen zijn hun instrument absoluut meester. De nummers zijn zeker sterk en goed geschreven. Als ze hun geluid wat meer uitdiepen en uitbreiden, dan kunnen ze het zeker ver schoppen. Ik ben er van overtuigd dat ze het kunnen. Dit is namelijk nog maar het prille begin. En het is een prima start.

Tracklist:
1. Hard Rain Fell
2. When They Arrived
3. Knocked On Our Door
4. Stole The Soul
5. Burned Our City

Score: 75 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 16 augustus 2008

Hooghwater - Hooghwater
Reactie van Pete aSs op 20-08-2008 om 21:37u
Score: 87 / 100

Dit is heel erg goed ! Kan alle kanten uit. Zang nog wa ( n beetje )bijschaven en n full-cd uitbrengen. 't geluid is genoeg uitgediept en uitgebreid ( fuck de recensie ) !

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.