Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete Lamb Of God- (of Burn The Priest-)song?

11th Hour
512
Black Label
Bloodletting
Checkmate
Contractor
Descending
Desolation
Ditch
Ghost Walking
Honey Bucket
Hourglass
Laid To Rest
Memento Mori
Now You’ve Got Something To Die For
Omens
Omerta
Overlord
Redneck
Ruin
Set To Fail
The Duke
Vigil
Walk With Me In Hell
een andere Lamb Of God/Burn The Priest-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 13-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Borgman (After Forever) - 47
  • Bård Torstensen (Clawfinger) - 64
  • Bobby Koelble (Death) - 57
  • Dave Mustaine (Megadeth) - 64
  • Filipe Sousa (Shadowsphere) - 41
  • Philippe Harvey (Crystal Castle) - 44
  • Sergio Dominguez (Six Magics) - 46
  • Stephen Perkins (Jane's Addiction) - 58
  • Tim "Ripper" Owens (Judas Priest) - 58
  • Vinny Appice (Black Sabbath) - 68

Vandaag overleden:
  • Eddie Money - 2019
  • Gary Richrath (REO Speedwagon) - 2015
  • Grant Hart (Hüsker Dü) - 2017
  • John Davis (technicus) - 2023
Review

Ba'al - Confusion Of Tongues
Jaar van release: 2008
Label: Maintain Records
Ba'al - Confusion Of Tongues
Voordat ik deze plaat ga bespreken zal ik eerst beginnen met een lesje in antieke mythologie. Deze ongebruikelijke wijze om een recensie te openen heeft alles te maken met de naam van deze band. Ba'al (of Baäl) was een oude god van de oorlog en de donder uit het Midden-Oosten. Opzich niks bijzonders, ware het niet dat, volgens de mythe, mensen (en met name kinderen) op uiterst wrede manier geofferd werden aan Ba'al. Kortom, treffender kan je een deathmetalband niet noemen.

Anno 2008 is Ba'al qua bruutheid amper veranderd. Uiteraard is het in een compleet andere context, maar met hun tweede full-length album Confusion Of Tongues knalt het Duitse vijftal een prima plaatje in elkaar. De eerste minuten voelen wat onwennig aan. Het lijkt alsof de muziek niet helemaal strak in de mix zit. Maar naar mate het album zich vordert begin je steeds te beseffen dat dit echt lekker materiaal is.

De kleine veertig minuten die je vastklampen bestaan louter uit ijzersterke en agressieve riffs. De drums zitten er lekker in en lopen goed synchroon met die riffs. De grunts van vocalist Julian Fink klinken eerst als wat vaag gerochel, maar passen zich later steeds beter aan de muziek. Toch ontbreken de echte knallers op dit album, waardoor de degelijkheid veel meer de boventoon voert dan genialiteit.

Confusion Of Tongues is een lekkere agressieve plaat. Maar hoewel er zowel op muzikaal en kwalitatief niveau niks aan op te merken is, kan de plaat mij over de hele lengte niet verrassen. Desondanks is dit album goed genoeg voor een ruime voldoende en verdient het een mooi plekje in de platenkast van iedere liefhebber.

Tracklist:
1. The Blackwater Crusade
2. Rustmonster
3. Madness Of The King
4. (Heads Deep In The Ass Of The) Red Dragon
5. Vespertine Absurdity
6. Endeavor Bafflegab
7. Pink Tank Fantasies
8. Pile Of Debris
9. The Throne Of Nimrod
10. Exodus

Score: 75 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 9 augustus 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.