Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 54
  • B.B. King† - 100
  • Dave "The Snake" Sabo (Skid Row) - 61
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 47
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 47
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 40
  • Raul (Ecthalion) - 46

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
Review

Demolition - Relict IV
Jaar van release: 2008
Label: Twilight Zone Records

Demolition - Relict IV

Relict IV? Een klein moment dacht ik serieus ReliXIV van Overkill te hebben ontvangen, maar afgezien van de merkwaardig gelijkende titel en het feit dat het Oostenrijkse Demolition thrasherig is hebben beide bands toch helemaal niks met elkaar gemeen.

Volgens hun eigen website speelt de band thrash, maar in praktijk komt het toch meer neer op modern klinkende death/thrash metal. Dit komt voornamelijk naar voren in de vocals van Wolfgang Süssenbeck, die ook furore maakt met de eveneens Oostenrijkse melodieuze death metal gezelschap Darkside. Zijn stem klinkt niet direct als een thrash strot, maar heeft meer zo’n Scandinavische Gothenburg grunt zoals ze het tegenwoordig ook bij Arch Enemy en Dark Tranquillity hebben. De muziek zelf is wel een stuk thrasheriger dan de bovenste bands, met heel veel aandacht voor snelheid en riffs, afgewisseld met een breed scala aan uitstekende solopartijen die de aandacht er meteen bijtrekken.

De productie is behoorlijk. De zangpartijen zijn duidelijk opgenomen en ook het gitaargeluid is erg vet, maar de drumpartijen hadden iets meer bas mogen hebben. Een ander klein minpuntje is het feit dat de songs na verloop van tijd toch erg op elkaar beginnen te lijken, waardoor het binnen de stortvloed aan op riffs voor mij toch echt wachten was op de prachtige solopassages die elk zeer goed doordacht zijn en geen moment in het hersenloos shredden vervallen.

Relict IV is dan wel geen pure thrash of klassieker in wording, maar door de muzikale vaardigheden en het feit dat het album wel lekker stevig is zeker geen slechte aankoop voor de liefhebbers van moderne death/thrash metal die niet vies zijn van lekkere gitaarsolo’s.

Tracklist:
1. Relict IV
2. Reborn/Re-Failed
3. Splattered Innocence
4. The Fortress
5. Over Nails
6. Blood
7. Deconstructed World
8. I Am Terror
9. Holy Hostage
10. Coroner’s Inquest
11. I Deny

Score: 74 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 24 juli 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.