Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Century - Black Ocean
Jaar van release: 2008
Label: Prosthetic Records
Century - Black Ocean
Soms heb je van die dagen waar alles tegen zit. Je verslaapt je waardoor je te laat bent op je werk. In de stromende regen rij je op je fiets naar het station, waar de trein ook nog een half uur vertraging heeft. Na in een overvolle trein te hebben gezeten zeikt je baas ook nog de oren van je kop. Als je weer thuiskomt moet je naar huis lopen in de regen omdat je band lek is.

Door al het tumult ben je vergeten een cadeau te kopen voor je vriendin omdat jullie die dag toevallig een jaar samen zijn. Bittere ellende dus. Om je woede af te reageren besluit je even keiharde muziek op te zetten. En als die CD Black Ocean heet, dan is de kans groot dat die dag in een half uur uit je geheugen is gewist.

Black Ocean is het derde album van het Amerikaanse hardcorekwartet Century. Zoals ik al aangaf in de intro, is dit album perfect om al je woede, frustraties en andere ongemakken even opzij te zetten. Het concept van het album is simpel: beuken tot je er bij neer valt. En dat gaat de heren prima af. Geen rustige intro's, intermezzo's of andere adempauzes. Black Ocean is ongefundeerd, chaotisch, onrustig, maar ook vooral heel erg goed.

Er komt zoveel macht van het album af dat je staat te schudden op je benen. De snoeiharde drumritmes zijn, samen met de zware gitaarriffs, één en al kracht. Denk aan een mix van Hatebreed, Bury Your Dead en een snufje Chimaira. Een uiterst giftig en duister geluid is het resultaat.

Hardcoreliefhebbers kunnen hun hart ophalen bij Black Ocean. Wie nog niet bekend is met deze band moet het zeker eens luisteren. Een aanrader bij uitstek. Hulde!

Tracklist:
1. Pantheon
2. Black Ocean
3. Erasure
4. Drug Mule
5. Equus
6. Rising Sun
7. Monolith
8. Daylight
9. Algorithm
10.Terror Starts At Home

Score: 90 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 10 mei 2008

Century - Black Ocean
Reactie van Kees op 10-05-2008 om 11:02u
Score: 20 / 100

Ik heb het hele album geluisterd en ik moet zeggen dat ik nog nooit zo'n herrie heb gehoord. Delete....

Century - Black Ocean
Reactie van metaalman op 10-05-2008 om 12:58u
Score: 85 / 100

"Hatebreed, Bury Your Dead en een snufje Chimaira."

Uhm, echt niet dus.
Een goede plaat maar die referenties slaan echt helemaal nergens op.
Denk eerder aan oude Cave In, Coalesce en dergelijke.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.