Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
  • 30 juni:
  • The Black Crowes
  • 1 juli:
  • The Black Crowes
  • 2 juli:
  • Masacre en Dauthuz
  • 3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Dokken (Dokken) - 73
  • Henri Vahvanen (Battlelore) - 43
  • Ian Paice (Deep Purple) - 78
  • John Svensson Rehnström (Faithful Darkness) - 38
  • Jürgen "Ventor" Reil (Kreator) - 60
  • Kevin Shirley (producent) - 66
  • Laura Macrì (MaYaN) - 36
  • Marco Schomas (Finsterforst) - 43
  • Mika Ahtiainen (To/Die/For) - 54
  • Patrick Meehan (manager) - 78
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death)† - 65
  • Sakis Tolis (Rotting Christ) - 54
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood)† - 46
Review

Ecliptica - The Awakening
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer
Ecliptica - The Awakening
The Awaking is een demo van de Oostenrijkse band Ecliptica, opgericht in 2004. De band maakt symfonische metal en maakt indruk door meteen al groot uit te pakken met grootse orkestrale passages en licht progressieve elementen. Voor een demo is The Awakening van begin tot eind een ambitieus project geworden waarbij de bandleden niets aan het toeval overgelaten lijken te hebben. Er is niet echt een vergelijking te maken met bestaande bands. Toch kom ik wel een heel eind als ik zeg dat Ecliptica klinkt als een mix van oude Symphony X, nieuwe Nightwish, Rhapsody Of Fire en Virgin Steele.

De intro The End Of Silence en het daaropvolgende titelnummer zijn meteen raak. Er wordt zeer hoog ingezet door meteen al het orkestrale eruit te gooien wat de band in zich heeft. Eigenlijk is de muziek eerder geschikt als grote finale van een lang en episch nummer, maar als opening werkt het ook wel. Evil Love is de radio-hit met een zuiver zingende zanger die erg dicht in de buurt van Nightwish's Marco Hietala. Het contrast is groot tussen waar mee geopend werd en dit meer recht-toe-recht-aan power metal-nummer.

Ecliptica is er dus nog niet helemaal uit wat de muzikale koers van de toekomst gaat worden, maar dat mag op een demo. Het lijkt mij het beste dat de band het grootse geluid gaat behouden en het lekker progressief gaat houden. Als deze band op die manier gaat groeien en rijpen, zouden er best wel eens een paar mooie albums in kunnen zitten

Tracklist:
1. The End Of Silence
2. The Awaking
3. A Fairytale
4. Evil Love
5. Twilight Hall
6. Ecliptica

Score: 70 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 25 maart 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.