Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 69
  • Bif Naked - 54
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 68
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 74
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 47
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 38
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 53
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 42
  • Jeff Neal (Boston) - 56
  • Mark Weiss (fotograaf) - 66
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 44
  • Noddy Holder (Slade) - 79
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 62
  • Steve Walsh (Kansas) - 74
Review

Ecliptica - The Awakening
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer
Ecliptica - The Awakening
The Awaking is een demo van de Oostenrijkse band Ecliptica, opgericht in 2004. De band maakt symfonische metal en maakt indruk door meteen al groot uit te pakken met grootse orkestrale passages en licht progressieve elementen. Voor een demo is The Awakening van begin tot eind een ambitieus project geworden waarbij de bandleden niets aan het toeval overgelaten lijken te hebben. Er is niet echt een vergelijking te maken met bestaande bands. Toch kom ik wel een heel eind als ik zeg dat Ecliptica klinkt als een mix van oude Symphony X, nieuwe Nightwish, Rhapsody Of Fire en Virgin Steele.

De intro The End Of Silence en het daaropvolgende titelnummer zijn meteen raak. Er wordt zeer hoog ingezet door meteen al het orkestrale eruit te gooien wat de band in zich heeft. Eigenlijk is de muziek eerder geschikt als grote finale van een lang en episch nummer, maar als opening werkt het ook wel. Evil Love is de radio-hit met een zuiver zingende zanger die erg dicht in de buurt van Nightwish's Marco Hietala. Het contrast is groot tussen waar mee geopend werd en dit meer recht-toe-recht-aan power metal-nummer.

Ecliptica is er dus nog niet helemaal uit wat de muzikale koers van de toekomst gaat worden, maar dat mag op een demo. Het lijkt mij het beste dat de band het grootse geluid gaat behouden en het lekker progressief gaat houden. Als deze band op die manier gaat groeien en rijpen, zouden er best wel eens een paar mooie albums in kunnen zitten

Tracklist:
1. The End Of Silence
2. The Awaking
3. A Fairytale
4. Evil Love
5. Twilight Hall
6. Ecliptica

Score: 70 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 25 maart 2008

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.