Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Dismember - Dismember
Jaar van release: 2008
Label: Regain Records
Dismember - Dismember
Al twintig jaar zwaait dezelfde scepter over de deathmetal van Stockholm - de scepter van Dismember. Onlosmakelijk zijn stad en band met elkaar verbonden. Door de jaren heen is "Stockholm-DM" een begrip voor ons geworden, met Dismember als het directe verlengstuk ervan. Dus als u toe bent aan een stukje Zweden, laat de Wasa gerust in de kast ten gunste van de fijne geluiden van deze oer-Zweedse band.

"Less is more", moet Dismember recentelijk hebben besloten, want het nieuwe album heet simpelweg Dismember. Nu de nieuwe schijf geen spectaculaire aanhef heeft mogen oogsten en ook de voorprent soberder dan anders oogt, wordt de aandacht minimal afgeleid van de gloeiende kern van de schijf: de muzikale inhoud. De inhoud waarmee Dismember wederom de terechte toppositie veiligstelt.

Vernieuwing is ook op Dismember wederom niet aan de orde. De band blijft haar old-school sound nog altijd trouwer dan trouw, waarmee er dus gesteld kan worden dat Dismember nog altijd 100% als Dismember klinkt. Overwegend snelle nummers, robuust, ruw opgeschuurd geluid, prominent aanwezig solo's, herkenbare nummeropbouw en de klassieke combinatie van melodie en zeer rauwe deathmetal die zowel sauvage als catchy kan klinken. Een nummer als Tide Of Blood is een typisch voorbeeld van muziek maken zoals alleen Dismember dat kan: een schitterende inleidende solo die plots word wordt opgeslokt door immense furie, die vervolgens in energieke doch regelmatige dribbelpas het nummer uitzwaait.

Toch zijn de composities deze keer wat minder voor de hand liggend. Dismember is een album dat op een nuchtere maag aanvankelijk wat scheef kan vallen. Door lichtelijk ingeperkt gitaarwerk en minder gestadigde riffs moet dit album wellicht meerdere slingers krijgen voordat het kwartje aan de juiste val begint. Met name omdat er al zoveel Dismember is gehoord, kan het zijn dat u op den duur zelf niet meer weet wat de band nog moet spelen om u een opzienbarende ervaring te verschaffen.
Welnu, opzienbarend is Dismember dus niet en zal het niet worden ook. Maar als u een paar royale handen vol pure Dismember met alle bijbehorende kwaliteiten wilt horen, dan bent u bij Dismember wederom aan het juiste adres.

Tracklist:
1. Death Conquers All
2. Europa Burns
3. Under A Bloodred Sky
4. The Hills Have Eyes
5. Legion
6. Tide Of Blood
7. Combat Fatigue
8. No Honour In Death
9. To End It All
10. Dark Depth
11. Black Sun

Score: 80 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 18 februari 2008

Meer Dismember:

Dismember - Dismember
Reactie van grindmasterflesh op 18-02-2008 om 21:28u

Vette band.
Oldschool deathmetal is Vet.

Dismember - Dismember
Reactie van Gilbert op 19-03-2008 om 19:16u
Score: 81 / 100

Prima album. Mijn favoriete songs zijn "Under A Bloodred Sky" en het in de recensie voor het voetlicht gebrachte "Tide Of Blood".

Dismember - Dismember
Reactie van jeroen op 30-03-2008 om 23:24u
Score: 90 / 100

vette band, ik ken ze al jaaaaren trouw aan de deathmetal zijn ze zeker.dit is zeker geen slechte plaat alleen jammer dat fred estby er mee is genokt.ondanks dat is dit een geslaagde plaat geworden !!

Dismember - Dismember
Reactie van Bronnieponnie op 25-04-2008 om 16:55u
Score: 85 / 100

Lekker ruig zonder pretenties. Een zeer genietbaar album, IMHO.

Dismember - Dismember
Reactie van helmud op 27-10-2008 om 23:25u
Score: 77 / 100

sehr gute totesmetalgruppe,sehr vielohrwurmen stehen drauf und ihre gitarrensound ist was viele schweden machen !!!!

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.