Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Waysted - The Harsh Reality
Jaar van release: 2007
Label: Cargo Records
Waysted - The Harsh Reality
UFO-bassist Pete Way richtte in 1982 de hardrockband Waysted op waarmee hij, wanneer het drukke tijdschema van UFO het toeliet, af en toe een cd maakte met vaak een totaal andere line-up. Inmiddels komt met The Harsh Reality alweer het achtste album op de markt. Meneer Way zal ook wel weten dat zijn fans gewoon lekkere hardrocksongs willen horen zonder poespas en dat krijgen we deze keer dan ook weer voorgeschoteld.

Vooral het eerste deel van het album bevat lekker gedreven hardrock zoals die niet meer zo vaak wordt gemaakt. De songs klinken iets rauwer als in het verleden omdat de heren allemaal niet zo goed in hun vel zaten. Vandaar ook de titel The Harsh Reality. Dat pakt goed uit want de songs hebben zo wat meer een ‘edge’ en dat is altijd beter dan het gepolijste geluid van veel collega-bands.

Maar naarmate het album vordert, worden de songs toch telkens een stukje minder en eindigt het geheel een beetje futloos. Van een rasechte aanrader kan je dus absoluut niet spreken, maar fans van Pete Way moeten het uiteraard een kans geven. Om te ontsnappen aan de duistere teksten, krijg je er nog een plattegrond van een fictief pretpark en een afdruk een onzin gezelschapspel bij. Een leuk idee.

Tracklist:
1. Propaganda
2. Samaritan Man
3. Rockin' The Cliche
4. Keepin' It Sweet
5. Long Time Dead
6. Out Of Control
7. It Wasn't Me
8. Song For Steve
9. The Harsh Reality
10. Handbags & Gladrags
11. Can't Live Without Some Pain

Score: 66 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 9 december 2007

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.