Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

DarkSun - The Dark Side
Jaar van release: 2007
Label: FC Metal Recordings
DarkSun - The Dark Side
Voetbal is oorlog. Heavy metal is oorlog. Dus voetbal is heavy metal. Zo redeneren ze wellicht bij het nieuwe platenlabel dat zichzelf de naam FC Metal heeft aangemeten. De eerste release van dit label is een Engelstalige versie van het tweede DarkSun album. Aan het intro is direct te horen dat het om een Spaanse band gaat, want de gesproken tekst van Invocación is niet naar het Engels vertaald. De muziek is ook typisch Zuid-Europees: symfonische, epische power metal die qua bombast de fans van Rhapsody zal aanspreken.

Hoewel de zwaarbeladen openingsmuziek interesse opwekt, is het even schrikken als zanger Dani González Suárez zijn mond opent. De eerste regels van de titelsong komen verre van overtuigend uit zijn strot, al herstelt hij zich in het vervolg enigszins. Het Spaanse accent valt gelukkig mee en Dani beschikt over een behoorlijk bereik. Toch vind ik zijn vocalen niet prettig in het gehoor liggen. Jammer, want The Dark Side is verder best een leuk nummer.

De rest van de cd bevestigt, ook na herhaalde luisterbeurten, de eerste indruk. Muzikaal is het in orde, maar de zang overtuigt niet en de songs zijn niet memorabel genoeg om dit te compenseren. Een vocale gastbijdrage van Peavy Wagner (Rage) op Prisoners Of Fate helpt evenmin. Het drieluik Elegy is wat beter dan de overige songs, maar alleen als je alles wilt hebben wat op symfonisch of power metal gebied uitkomt, raad ik je deze cd aan.

Tracklist:
1. Invocation
2. The Dark Side
3. A Hero Reborn
4. Slaves Of Fear
5. Blood Brothers
6. Prisoners Of Fate
7. Echoes Of The Past
8. Elegy Part I. Confrontation
9. Elegy Part II. Light Between The Darkness
10. Elegy Part III. Agony
11. Legend

Score: 65 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 2 oktober 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.