Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Two Of A Kind - Two Of A Kind
Jaar van release: 2007
Label: Frontiers Records
Two Of A Kind - Two Of A Kind
Uit de roots van de band Terra Nova sprongen de broers Hendrix en gitarist Gesuino Derosas in een nieuw avontuur, samen met Vengeance-drummer Hans in 't Zandt en twee beeldschone zangeressen. Dit nieuwe, zeg maar, project is een verfrissende, symphonische en af en toe ouderwetse melodieuze rock-uitspatting die zijn weerga niet kent.

Beide dames slagen er in om met hun zuivere, bij elkaar passende stemmen de composities van Fred Hendrix, het album naar een hoog niveau te tillen. Opener Light In The Dark, met de beukende en pompeuze drums van In 't Zandt en de twee engeltjes die mijn oortjes verwennen is echt een fantástisch nummer, in het straatje van Survivor en Foreigner, om maar even een vergelijking te gebruiken, met een zoete en goed gespeelde solo, keurig in het midden. Dat belooft wat voor de rest van het album! Give Me A Reason zou zomaar uit het Heart-repertoire weggelopen kunnen zijn; als twee druppels water zowel als compositie maar zeer zeker ook qua uitvoering.

Unbearable start als een ballad, blijft een ballad maar met pompeuze refreinen. Misschien had de zang in de rustige passages iets gevoeliger en minder hard gemoeten; niettemin ook hier weer een werelds nummer. Naast gevoelige nummers, waar er een paar van aanwezig zijn, komt ook pompende rock naar voren met behoud van melodie! Het album steekt wat dat betreft toch knap in elkaar: goede composities, genoeg afwisseling en goede muzikanten.

Na een kleine 50 minuten realiseer ik me dat Nederland potentieel een nieuwe supergroep heeft op het melodieuze rock-vlak. Ik weet niet of de band overweegt, met een mammoetoffensief in de media een poging wil gaan doen om ook een breder publiek te bereiken met bijvoorbeeld een single, maar ik acht dat zeker niet kansloos. Zolang ze maar het openingsnummer gebruiken; een van de beste nummers die ik in tijden heb gehoord !

Tracklist:
1. Light In The Dark
2. The Longest Night
3. Little By Little
4. Give Me A Reason
5. Heaven Can Wait
6. Unbearable
7. Into The Fire
8. In Your Arms
9. Whole Again
10. To The Top
11. I Die A Little More Everyday

Score: 91 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 4 juli 2007

Meer Two Of A Kind:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.