Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Serenity - Words Untold & Dreams Unlived
Jaar van release: 2007
Label: Napalm Records
Serenity - Words Untold & Dreams Unlived
Na een Oosters intro vangt Words Untold & Dreams Unlived, Serenity’s eerste officiële album, aan met het vlotte Canopus 3. En ‘vlot’ is direct het woord dat deze plaat het best omschrijft. Het tempo ligt meestentijds behoorlijk hoog en het materiaal ligt makkelijk in het gehoor. Daar is vooral zanger Georg Neuhauser, met zijn gepolijste stemgeluid, de oorzaak van.

De orkestrale arrangementen zijn fraai en de melodieuze/progressieve power metal wordt met overtuiging gebracht. Soms komt een nummer misschien wat fantasieloos over en bekruipt het gevoel je dat je alles al eens eerder gehoord hebt. In sommige gevallen is dat ook daadwerkelijk het geval, want het middenstuk van Engraved Within (met over the top toetsenwerk) is regelrecht gejat van Nightwish. De gitaarsolo aan het begin van het daaropvolgende Forever is dan wel weer magistraal, evenals de twee instrumentale nummers, Words Untold en Dreams Unlived, die voor de nodige afwisseling zorgen.

Al met al is Words Untold & Dreams Unlived een cd met twee gezichten. Aan de ene kant zit het progressieve gedeelte razendknap in elkaar, wat zo af en toe voor opwindende momenten zorgt. Ook het gitaarspel van Thomsas Buchberger is goed verzorgd en afwisselend. Aan de andere kant is de melodieuze zijde van de Oostenrijkers soms wel erg clichématig, en dat is jammer.

Tracklist:
1. Canopus 3
2. Reduced To Nothingness
3. Words Untold
4. Circle Of My 2nd Life
5. Engraved Within
6. Forever
7. Dreams Unlived
8. Dead Man Walking
9. From Where The Dark Is Born
10. Thriven

Score: 73 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 13 april 2007

Meer Serenity:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.