Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Daemonlord - Hellfire Centuries
Jaar van release: 2006
Label: Ketzer Records
Daemonlord - Hellfire Centuries
Pure old school black metal worship krijgen we nu weer voor onze kiezen. Als voorstander van originaliteit krijg ik het soms behoorlijk zwaar te verduren. Ookal loop ik niet weg voor af en toe een lekker potje rauwe black metal, soms heb je er gewoon even genoeg van. Dat is met name te wijten aan het feit dat bands vaak erbarmelijke opnames op cd persen en er vervolgens trots het predikaat "True Grimm black metal" aan vast maken. Daemonlord is weer zo'n band die dat gevoel over overbodigheid alleen maar versterkt.

De band doet geen enkele moeite om origineel voor de dag te komen. Men heeft een album opgenomen met 11 eentonige en rauwe nummers waarin veelal interpretaties van de eerste drie vastgelegde Noorse black metal riffs in doorklinken. Niets mis mee, ware het niet dat het op zo'n rommelige wijze is uitgevoerd dat ik er zelfs als liefhebber van het genre erg weinig mee kan. Het is allemaal lekker luidruchtig hoor en je zal me niet horen zeggen dat deze twee heren geen potje herrie kunnen maken.
De release bevat alleen geen top nummers en de essentiële onderdelen schieten overal tekort. De zanger klinkt dankzij de reusachtige hoeveelheid distortion als een storend geluidseffect en het spel is niet strak. Natuurlijk komt er af en toe best een aardige passage om de hoek kijken, maar dat is in dit platgewalste genre al jaren niet meer genoeg.

Al met al weer een teleurstelling rijker en het wordt allemaal des te zieliger als blijkt dat de band er al een enorme hoeveelheid gelimiteerde releases op heeft zitten. Als men nou meer bezig was geweest met het leren spelen op instrumenten, dan tot hoeveel stuks die ene brakke cassette demo nu weer gelimiteerd zou moeten worden, dan hadden we met deze schijf wellicht een pareltje in huis kunnen hebben. Hier is nu geenszins sprake van. Slechte productie, matige nummers en rommelige instrumentatie. Helaas en vreemd dat een redelijk goed label als Ketzer hier z'n centen aan heeft weten te verspillen. Er lopen immers zat betere en sfeervollere bands rond dan dit. Pech gehad en op naar de volgende grauwe zooi.

Tracklist
1. Rifles And Hammers
2. Riding The Mushhushu
3. Monuments of Bereavement
4. The Shattering
5. Ancient Goddess of Lust And Battle
6. The Cannibals of Maarat
7. The Paths of Glory
8. Apocalypse Revisited
9. Wasteland 2035
10. Kill The Descendants of Christ
11. The Sharpened Edge of Ignorance

Score: 51 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 10 januari 2007

Meer Daemonlord:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.