Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 09-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Starr (Vicious Rumors) - 65
  • Dieter Dierks (producent) - 83
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold)† - 45
  • Maciej "Slimak" Starosta (Acid Drinkers) - 55
  • Mark Gallagher (Raven) - 66
  • Mark Osegueda (Death Angel) - 57
  • Patrick Savelkoul (Callenish Circle) - 52
  • Pecu Cinnari (Tarot) - 59
  • Pekka Johansson (Amoral) - 39
  • Rachel Bolan (Skid Row) - 62
  • Séverin Bonneville (Alkemyst) - 48
  • Zoltán "Töfi" Cserfalvi (Ossian) - 56

Vandaag overleden:
  • Brian Connolly (The Sweet) - 1997
  • Ian McDonald (Foreigner) - 2022
Review

Daemonlord - Hellfire Centuries
Jaar van release: 2006
Label: Ketzer Records
Daemonlord - Hellfire Centuries
Pure old school black metal worship krijgen we nu weer voor onze kiezen. Als voorstander van originaliteit krijg ik het soms behoorlijk zwaar te verduren. Ookal loop ik niet weg voor af en toe een lekker potje rauwe black metal, soms heb je er gewoon even genoeg van. Dat is met name te wijten aan het feit dat bands vaak erbarmelijke opnames op cd persen en er vervolgens trots het predikaat "True Grimm black metal" aan vast maken. Daemonlord is weer zo'n band die dat gevoel over overbodigheid alleen maar versterkt.

De band doet geen enkele moeite om origineel voor de dag te komen. Men heeft een album opgenomen met 11 eentonige en rauwe nummers waarin veelal interpretaties van de eerste drie vastgelegde Noorse black metal riffs in doorklinken. Niets mis mee, ware het niet dat het op zo'n rommelige wijze is uitgevoerd dat ik er zelfs als liefhebber van het genre erg weinig mee kan. Het is allemaal lekker luidruchtig hoor en je zal me niet horen zeggen dat deze twee heren geen potje herrie kunnen maken.
De release bevat alleen geen top nummers en de essentiële onderdelen schieten overal tekort. De zanger klinkt dankzij de reusachtige hoeveelheid distortion als een storend geluidseffect en het spel is niet strak. Natuurlijk komt er af en toe best een aardige passage om de hoek kijken, maar dat is in dit platgewalste genre al jaren niet meer genoeg.

Al met al weer een teleurstelling rijker en het wordt allemaal des te zieliger als blijkt dat de band er al een enorme hoeveelheid gelimiteerde releases op heeft zitten. Als men nou meer bezig was geweest met het leren spelen op instrumenten, dan tot hoeveel stuks die ene brakke cassette demo nu weer gelimiteerd zou moeten worden, dan hadden we met deze schijf wellicht een pareltje in huis kunnen hebben. Hier is nu geenszins sprake van. Slechte productie, matige nummers en rommelige instrumentatie. Helaas en vreemd dat een redelijk goed label als Ketzer hier z'n centen aan heeft weten te verspillen. Er lopen immers zat betere en sfeervollere bands rond dan dit. Pech gehad en op naar de volgende grauwe zooi.

Tracklist
1. Rifles And Hammers
2. Riding The Mushhushu
3. Monuments of Bereavement
4. The Shattering
5. Ancient Goddess of Lust And Battle
6. The Cannibals of Maarat
7. The Paths of Glory
8. Apocalypse Revisited
9. Wasteland 2035
10. Kill The Descendants of Christ
11. The Sharpened Edge of Ignorance

Score: 51 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 10 januari 2007

Meer Daemonlord:

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.