Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Grave Digger - Liberty Or Death
Jaar van release: 2007
Label: Locomotive Music
Grave Digger - Liberty Or Death
In 2005 bracht Grave Digger de DVD 25 To Live uit. Toen werd het heugelijke feit gevierd dat de band alweer 25 jaar bezig is met het maken van oerdegelijke heavy metal-cd's. En eigenlijk is er al die jaren weinig veranderd in het geluid van de band. Simpele heavy metal-nummers die ondersteund worden door moddervette gitaren, een rauwe stem en soms met een bombastisch geluid. En dat heeft eigenlijk nooit echt verveeld, want elke cd had toch wel z'n unieke sfeer, vaak mede bepaald door een van te voren bedacht thema of concept.

Na dat feestje was het weer tijd om aan de slag te gaan en een nieuwe cd te maken. Uiteindelijk zijn de Duitsers met Liberty Or Death op de proppen gekomen. En inderdaad, weer een ronkende gitaar en de kaasraspige stem van Chris Boltendahl. Gelukkig maar! Zo willen we de band horen. Zonder echt in de herhaling te vallen, krijgen we weer de gewoonlijke ingrediënten voorgeschoteld.

Over het algemeen zijn alle nummers mid-tempo gehouden. De enige snelle kraker is Oceans Of Blood. Voor de rest is de ronkende harley davidson flink aanwezig in nummers als The Terrible One en de megavette beuker Highland Tears. De afsluiter Massada is een trage semi-ballad en erg symfonisch van opzet. Samen met de eveneens orkestraal getinte titeltrack Liberty Or Death wordt er hierdoor dus wel gezorgd voor wat afwisseling.

Het geluid van de cd komt dit keer iets meer in de richting van het echt ouderwetse werk. Maar de sfeer brengt je terug naar de tijden van de Middle Ages-trilogy. Tja, wat wil je dan nog meer als fan? Misschien hadden wat meer snellere nummers de aandacht meer vastgehouden zo tegen het einde aan. Nu is het één van de vele Grave Digger-cd's geworden en helaas geen uitschieter zoals Rheingold, The Grave Digger of Tunes Of War dat wel zijn.

Tracklist:
1. Liberty Or Death
2. Ocean Of Blood
3. Highland Tears
4. The Terrible One
5. Until The Last King Died
6. March Of The Innocent
7. Silent Revolution
8. Shadowland
9. Forecourt To Hell
10. Massada

Score: 78 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 3 januari 2007

Meer Grave Digger:

Grave Digger - Liberty Or Death
Reactie van Smetsar op 08-01-2007 om 14:57u
Score: 73 / 100

Niet slecht. Vooral het eerste nummer is prachtig.

Grave Digger - Liberty Or Death
Reactie van metal hamster op 25-01-2007 om 00:43u
Score: 29 / 100

vind het zeeeer matig

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.