Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Anger Machine en Ominous
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine (Leaves' Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

Born From Pain - War
Jaar van release: 2006
Label: Metal Blade Records
Born From Pain - War
Born From Pain uit Limburg is over de jaren heen uitgegroeid tot één van de meest toonaangevende bands in het wereldje van de metalcore. Een status die zij verder onderbouwen met hun nieuwe plaat, simpel getiteld: War.

De vorige plaat In Love With The End was een beukplaat van jewelste, maar ergens bekroop me een beetje het gevoel dat ik naar Sands Of Time nummer twee aan het luisteren was. War lijkt toch een lichte verandering te zijn ten opzichte van de vorige albums. Nog steeds domineren brute riffs, zware beatdowns en de typerende zang van Che Snelting de muziek. Toch lijkt de band iets subtieler te werk te gaan en zijn er zelfs heuse melodieën te horen (bijvoorbeeld Eyes Of The World zoals het met typische old school hardcore shouts onderlegde Stop At Nothing). Bovendien zijn de riffs wat gecompliceerder en meer metal dan ooit.

Op War komen een hoop gastenmuzikanten voorbij, waar op In Love With The End Hatesphere zanger Jacob te horen was, is nu gitarist Pepe met een solo te horen in het nummer Scorched Earth. Ook zijn Jan-Christ van Gorefest te horen (in het ook erg naar Gorefest klinkende Crusader) en Lou Koller van Sick Of It All.

War is tot nu toe het meest volwassen Born From Pain album, dat naast de bekende portie bruutheid ook laat zien dat de heren in staat zijn tot muziek die diepgaander en gelaagder is. Een interessant album dat voor sommige fans van het pure beukwerk misschien wat wennen zal zijn.

Tracklist:
1. Relentless
2. Behind Enemy Lines
3. Stop At Nothing
4. Burn Me Fighting
5. Crusader
6. Grey Life
7. The War Is On
8. Scorched Earth
9. Eyes Of The World
10. Doomsday Clock
11. Iron Will
12. Behind Enemy Lines

Score: 81 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 13 november 2006

Meer Born From Pain:

Born From Pain - War
Reactie van trooper op 13-11-2006 om 17:47u

Born from pain wordt elk album minder ruw en het is juist die ruwheid die hun zo speciaal maakt. In love with the end vond ik te zuiver, Sands of time had nog ongeveer de ruwe kracht van Reclaiming the crown. Van dit album heb ik nog maar 2 nummers gehoord dus ga k nog geen definitieve score geven.

Born From Pain - War
Reactie van wout op 13-11-2006 om 19:20u
Score: 90 / 100

een geweldige plaat,ze groeien met elke plaat,spel is beter en beter geplaatste breaks. ik vond ze altijd al goed,nu geweldig

Born From Pain - War
Reactie van Yob op 17-11-2006 om 18:56u

Er is maar 1 BFP plaat: Immortality.

Born From Pain - War
Reactie van CC op 07-05-2007 om 20:09u
Score: 82 / 100

Goede plaat, maar niet zo goed als Sands of time. ps Che heeft de band verlaten,ben benieuwt wie de nieuwe zanger word.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.