Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 18-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Bendigtsen (Where Angels Fall) - 47
  • Brian Paz (Dirge) - 47
  • Ed "Eddie Misery" Bacon (Apothys) - 41
  • Gus Chambers (Grip Inc.)† - 68
  • Hannes Van Dahl (Sabaton) - 36
  • Jeffrey Revet (Stream Of Passion) - 39
  • Jonathan Davis (Korn) - 55
  • Torsten Wolf (Human Fortress) - 59
Review

Carmine Appice Project - Ultimate Guitar Zeus
Jaar van release: 2006
Label: Escapi Music
Carmine Appice Project - Ultimate Guitar Zeus
Dat Carmine Appice een van de betere rockdrummer aller tijden is én een man is die weet wat feesten inhoudt én hoe je vrienden moet maken, bewijzen wel de gitaargasten die meespelen op dit “Ultimate Guitar Zeus”. Het gebeurt niet elke dat Slash, Brian May en Ted Nungent op dezelfde plaat hun ding doen. Maar ook Steve Morse (Deep Purple), Richie Sambora (Bon Jovi), Neal Schon (Journey), Mick Mars (Mötley Cruë), Vivian Campbell (Def Leppard), Yngwie Malmsteen, Ty Tabor en Zakk Wylde spelen de hoofdrol op elk één song. En om dit duizelingwekkende lijstje nog wat absurder te maken spelen ook filmster Steven Seagal en tennisser John McEnroe een deuntje mee!

Maar eerst even wat achtergrondinformatie. Carmine begon zijn carrière veertig jaar geleden met het invloedrijke Vanilla Fudge en verdiende daarna zijn geld bij de Rod Stewart Band, Cactus, Jeff Beck, Blue Murder, King Kobra en The Edgar Winter Group. Loop je over de Hollywood’s Rock Walk dan zal je zijn handen vereeuwigd zien staan in cement en in Los Angeles is er een officiële Carmine Appice dag. Carmine is ook de auteur van het meest verkochte rockdrumboek en zijn broer Vinny hanteerde de drumstokjes uiteraard jaren lang bij Black Sabbath en Dio. Tel daarbij dat Carmine een lekkere jonge blondine als vriendin heeft en dus iedere weldenkende mens wil wel eens een dagje Carmine zijn.

Genoeg gedroomd. Laten we ons concentreren op “Ultime Guitar Zeus”. Het materiaal is eigenlijk niet nieuw, want het meeste verscheen al op de zogenaamde Guitar Zeus albums. De veertien songs balanceren tussen hedendaagse pop en stevige rock. Carmine’s drumpartijen zijn vrij standaard en samen met zijn zingende maatje Kelly Keeling (MSG, Dokken,..) legt hij de basis voor elke song die telkens door een verschillende gitarist voorzien is van leadgitaar en menig solo. Het mooie aan dit album is dat we de bekende gitaristen eens in een andere rol zien. Zo speelt Brian May wilder dan normaal, laat Slash zich totaal gaan in bluesrock en haspelt Yngwie eens geen arpeggio’s af.

Dit lange album is zeker niet zo geniaal als de gastenlijst, maar het is wel een fijn modern rockalbum vol verrassingen en kwinkslagen. Beluister het dus toch maar eens.

Tracklist:
1. Days Are Nights (Ted Nugent)
2. Nobody Knew (Brian May)
3. Stash (Stevie Salas/John McEnroe)
4. Where You Belong (Slash)
5 Miles High (Steve Morse)
6. Gonn Rain (Richie Sambora)
7. This Time Around (Yngwie Malmsteen/Doug Pinnick)
8. Killin Time (Ty Tabor)
9. Doin Fine (Vivian Campbell)
10. Under The Moon & Sun (Mich Mars/Edgar Winter Vocals)
11. Code 19 (Zakk Wylde)
12. Out Of Mind (Neal Schon)
13. Do Ya Think I'm Sexy (Pat Travers/Carmine Appice Vocals)
14. GZ Blues (Steven Seagal/Seymour Duncan)

Score: 79 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 28 mei 2006

Meer Carmine Appice Project:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.