Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Before Silence - The Ultimate Nothing
Jaar van release: 2006
Label: Eigen beheer

Before Silence - The Ultimate Nothing

Ik zal de hele discussie ‘wat is wel en niet progressief’ even buiten beschouwing laten bij de bespreking van de Belgische progressieve metalband Before Silence en hun album The Ultimate Nothing. Goed, de bandleden beheersen hun instrumenten uitstekend en gooien er naast virtuoze loopjes ook een aantal ‘moeilijke’ ritmes door. Rush deed het ooit, Dream Theater volgde het op en nu zitten we vandaag de dag opgescheept met honderden bands in hetzelfde straatje… verdorie, nu doe ik het weer.

Voor iedereen die zich nog niet heeft laten afschrikken door mijn sarcastische ondertoon: Before Silence is zeker geen verkeerde band in het melodieuze, progressieve genre. De zang van JC Marchal klinkt misschien soms wat monotoon, echt hinderlijk wordt het nooit aangezien hij er wel een degelijke portie emotie in stopt. Het grootste pluspunt zit hem in de aan Rhapsody en Malmsteen herinnerende solopartijen van gitarist Philippe Laurent opvallen. De drums hebben echter een iets te kleine rol en zouden als het aan mij had gelegen wat afwisselender mogen spelen in plaats van de redelijk standaard achtergrondpartijen. Daartegenover staan dan weer wel enkele prachtige baspartijen zoals in afsluiter A Quest For Purity goed te horen is.

De teksten zijn poëtisch zonder te pretentieus te worden en door de behoorlijke productie liggen de nummers goed in het gehoor. Ik wil de toetsenpartijen van Steve Dupont hierbij als voornaamste reden opnoemen, aangezien zij de songs van een juiste hoeveelheid sfeer voorzien. Als men op het volgende album iets gevarieerder omgaat met de zangpartijen en de drums ben ik een meer dan tevreden man, voorlopig houd ik het op ‘zeker niet verkeerd’.

Tracklist:
1. Salvation
2. The Screaming Wolf
3. Akinesia
4. Bless
5. Destroying Enemies
6. Secret Destination
7. A Quest For Purity

Score: 78 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 23 mei 2006

Meer Before Silence:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.