Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    27 maart:
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Smith (Iron Maiden) - 69
  • Dave Atkins (Wolfmother) - 52
  • Emil Augustsson (Wulfgar) - 46
  • Jed Simon (Strapping Young Lad) - 62
  • Johan Oudhuis (Lake Of Tears) - 52
  • Jonathan "Marquis" Thery (Ataraxie) - 45
  • Merel Bechtold (Delain) - 34
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer)† - 68
  • Nasty Suicide (Hanoi Rocks) - 63
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle)† - 71
  • Tobias Exxel (Edguy) - 53
Review

Deathevokation - Blood
Jaar van release: 2006
Label: Xtreem Music
Deathevokation - Blood
In nieuw vuur volgens het oude recept gesmeed. Hoge, hete vlammen, hardwerkende handen die pijn noch moeite schuwen om het eindresultaat aan alle kanten te schaven, schuren, polijsten, opruwen, slijpen. En onder de regen van vuil, zweetdruppels en lange haren fonkelen vastberaden ogen. Het moet lukken, en het gaat lukken.

En het is gelukt. De ep van Death Evokation is eindelijk klaar. De klus is voltooid. Een afkoelronde, en maaien maar. Want bloed moet sproeien, bloed, dat willen we zien. En ook de het wapen is bloed, bloed zal vloeien, bloed zal zaaien, bloed zal oogsten.

Niet voor niets hebben de heren van deze jonge detahmetalformatie hun eerste demo, en later de iets uitgebreidere versie ervan in ep-vorm, “Blood” genoemd. Dit woord staat centraal, komt overal in terug. In de teksten, in muziek, in alles. Bloed houdt deze deathmetalvlam fikkende.
Death Evokation mag dan net uit de luiers zijn, muziek maken kunnen ze echter onbetwist. Na goed geluisterd te hebben naar de betere traditionele old-school deathmetal heeft dit viertal besloten er zelf een demo tegenaan te gooien en het resultaat mag er zonder meer zijn. Ancient deathmetal voert de boventoon en eerlijk is eerlijk, de smaak ervan is niet minder aangenaam dan die van de gevorderdere bands met hetzelfde doel.

Geen triggers, geen blastbeats, geen gehaast, geen onnodig kabaal, deze band maakt haar muzikale keuzes zeer prudneter. Sfeer is belangrijk, de opbouw (intro) voorspelt weinig goeds, de outro laat een doods festijn achter zich. De drie nummers houden het luisterend ook behoorlijk bezig daar het muzikale aanbod zeer vertier is. De overwegend snelle “The Monument” belast de nekspieren tot in de tenen terwijl “Embers Of A Dying World” en “Blood” van muzikale wendingen bulken.

“Blood” is geen katje om zonder handschoenen te grijpen. De “ancient” sound van de band neemt u terug naar de eerdere dagen van the Chasm en voert u uitstekende deathmetal met een bijna antiek randje. Jammer dat het geluid soms wat dofjes is, het geheel had nog best wat meer mogen knallen, maar dit detail is verwaarloosbaar daar “Blood” een uitstekende ep is geworden die absoluut naar meer smaakt.

Dus houd uw adertjes maar in het oog.

Tracklist
1.Intro
2.Embers Of A Dying World
3.Embers Outro
4.The Monument
5.Blood
6.Outro

Score: 85 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 28 maart 2006

Meer Deathevokation:

Deathevokation - Blood
Reactie van Een Metalfan op 28-03-2006 om 23:08u

zeg flapdrol, leer eens schrijven vooraleer je opnieuw zo'n pedante review de wereld instuurt ...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.