Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Review

Skumring - Der Glemte Tider
Jaar van release: 2005
Label: Aftermath Music
Skumring - Der Glemte Tider
Een band oprichten en twee maanden later al een goed klinkende demo opnemen, dat kan alleen in Scandinavië. Platenfirma Aftermath Music vond de demo zo geslaagd dat ze het geheel hebben geremastered en er duizend exemplaren van hebben gedrukt. Het oog wil ook wat meer dan een lelijk uitziende demo en dus is het artwork verzorgd door Trine og Kim, die eerder werkte voor onder meer Arcturus, Ulver en Solefald. Deze deal is niet geheel onterecht want ‘Der Glemte Tider’ maakt een goede indruk. Skumring biedt ons drie lange doomescapades aan die toch erg toegankelijk zijn.

De melodieuze doom houdt het muzikaal tussen de oude My Dying Bride en Shape Of Despair en de verrassing zit dan ook in de zang. Geen grunts, geen koor maar enkel een braaf zingende mevrouw. Stel dat je bij een rustig meertje ligt en staart naar het lichtjes bewegende water en je voelt je lichamelijk en geestelijk tot totale rust komen. Zo’n aangenaam effect krijg je vooral van het achttien minuten durende titelnummer.

Deze demo is geslaagd maar echt bijzonder is het zeker niet. Skumring is vooral een collectief dat we in de gaten moeten houden en als ze hun geluid wat rijker maken én wat meer fantasie gebruiken én wat meer durf aan de dag leggen én als Cecilie wat avontuurlijker gaat zingen, dan zal het pas genieten worden.

Tracklist:
1. Søvn
2. De Glemte Tider
3. Forførelse I Natten

Score: 70 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 november 2005

Meer Skumring:

Skumring - Der Glemte Tider
Reactie van Daray op 25-11-2005 om 13:21u
Score: 90 / 100

meesterlijk demo schijfje, de vergelijking vind ik wat slecht eigenlijk maar verder wel een aardige review, samen met the mist and the morning dew de meest veelbolevende atmo doom band die ik heb gehoord

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.