Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Kataxu - Hunger of Elements
Jaar van release: 2005
Label: Supernal Music
Kataxu - Hunger of Elements
Woorden schieten tekort om dit meesterwerk te omschrijven. Woorden schieten werkelijk te kort. Niet veel vaker hoor je zo'n prachtige complexe black metal schijf namelijk.

Kataxu komt uit Polen en bracht eerder het mini-album "Roots Thunder" uit, dat ook op een split album met het geweldige Thunderbolt is verschenen.
Daarop viel al de sublieme kunst op die Kataxu weet te vervaardigen.
Een wonderlijke mix van duistere keyboard ambient , pagan sferen en extreme black metal. Dat is waar Kataxu voor staat. Tekstueel gezien put men rijkelijk inspiratie uit vervlogen mythologieën en astrale theorieën die aan de basis van het menselijk bestaan hebben gelegen.

Het album bevat 6 nummers, waarvan 3 zeer complexe black metal songs zijn en de andere 3 bestaan uit duistere ambient. Een prachtige combinatie zo blijkt, want hoewel de keyboards dominant aanwezig zijn, weet men toch een rauwe feel uit te vaardigen door smerig gitaarspel en briljante extreme vocalen. Meesterstuk van het album is sowieso opener In My Dungeon dat qua lengte ruim 13 minuten klokt, maar vanaf de spannende intro tot de geniale climax elke seconde weet te boeien.

Elk nummer heeft wel iets speciaals en hoewel de ambient songs op zich vrij simpel zijn, weten ze precies de juiste snaar te raken. Overigens hoeft u hierbij niet aan de laatste twee platen van Burzum te denken, want deze grootsheid degradeert dat minimalisme tot nintendo muziek. De productie is dan ook uistekend verzorgd, helder en knalhard druipen de slepende epische nummers uit je speakers.

Elke liefhebber van ambient en orkestrale black metal kan blind toeslaan. De muziek is origineel, de productie goed en de composities zijn tranentrekkend mooi. Overigens niet voor de politiek correcten onder ons, maar wie is dat vandaag de dag nog wel binnen de black metal scene. Ad Hominem en Infernal War komen ook overal mee weg, dus dient Kataxu ook zeker een kans te worden gegeven. Neem daarbij ook het fabuleuze hoes design en er kan maar één ding worden gezegd.
Genialiteit ten top!

Tracklist
1. In My Dungeon
2. In Arms of the Astral World
3. Below the Tree of Life
4. Nightsky
5. The Manifesto of the Unity
6. The Breath of Atlantis

Score: 92 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 18 oktober 2005

Kataxu - Hunger of Elements
Reactie van Jim op 13-01-2009 om 21:50u
Score: 85 / 100

Zeer prachtige album idd.

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.