Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Kataxu - Hunger of Elements
Jaar van release: 2005
Label: Supernal Music
Kataxu - Hunger of Elements
Woorden schieten tekort om dit meesterwerk te omschrijven. Woorden schieten werkelijk te kort. Niet veel vaker hoor je zo'n prachtige complexe black metal schijf namelijk.

Kataxu komt uit Polen en bracht eerder het mini-album "Roots Thunder" uit, dat ook op een split album met het geweldige Thunderbolt is verschenen.
Daarop viel al de sublieme kunst op die Kataxu weet te vervaardigen.
Een wonderlijke mix van duistere keyboard ambient , pagan sferen en extreme black metal. Dat is waar Kataxu voor staat. Tekstueel gezien put men rijkelijk inspiratie uit vervlogen mythologieën en astrale theorieën die aan de basis van het menselijk bestaan hebben gelegen.

Het album bevat 6 nummers, waarvan 3 zeer complexe black metal songs zijn en de andere 3 bestaan uit duistere ambient. Een prachtige combinatie zo blijkt, want hoewel de keyboards dominant aanwezig zijn, weet men toch een rauwe feel uit te vaardigen door smerig gitaarspel en briljante extreme vocalen. Meesterstuk van het album is sowieso opener In My Dungeon dat qua lengte ruim 13 minuten klokt, maar vanaf de spannende intro tot de geniale climax elke seconde weet te boeien.

Elk nummer heeft wel iets speciaals en hoewel de ambient songs op zich vrij simpel zijn, weten ze precies de juiste snaar te raken. Overigens hoeft u hierbij niet aan de laatste twee platen van Burzum te denken, want deze grootsheid degradeert dat minimalisme tot nintendo muziek. De productie is dan ook uistekend verzorgd, helder en knalhard druipen de slepende epische nummers uit je speakers.

Elke liefhebber van ambient en orkestrale black metal kan blind toeslaan. De muziek is origineel, de productie goed en de composities zijn tranentrekkend mooi. Overigens niet voor de politiek correcten onder ons, maar wie is dat vandaag de dag nog wel binnen de black metal scene. Ad Hominem en Infernal War komen ook overal mee weg, dus dient Kataxu ook zeker een kans te worden gegeven. Neem daarbij ook het fabuleuze hoes design en er kan maar één ding worden gezegd.
Genialiteit ten top!

Tracklist
1. In My Dungeon
2. In Arms of the Astral World
3. Below the Tree of Life
4. Nightsky
5. The Manifesto of the Unity
6. The Breath of Atlantis

Score: 92 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 18 oktober 2005

Kataxu - Hunger of Elements
Reactie van Jim op 13-01-2009 om 21:50u
Score: 85 / 100

Zeer prachtige album idd.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.