Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

The Bronx Casket Co. - Hellectric
Jaar van release: 2005
Label: Regain Records
The Bronx Casket Co. - Hellectric
Deze supergroep bestaat uit DD Verni (Overkill), Jack Frost (ex-Savatage, Metallium, Seven Witches), Myke Hidious (ex-Misfits), Tim Mallare (Overkill, M.O.D.) en Charlie Calv. Deze laatste is de minst bekende muzikant, maar is de belangrijkste schakel in dit opmerkelijke gezelschap want met zijn toetsenwerk drukt hij een zeer grote stempel op het geluid van The Bronx Casket Co. Hij is alomtegenwoordig en klinkt heel afwisselend. My First Keyboard kinderachtige geluidjes worden afgewisseld met mooi pianowerk en af en toe klinkt zijn laag-op-laag plamuurwerk alsof er twaalf beiaarden en dertien kerkorgels worden mishandeld. Hij heeft wel, het moet niet gekker worden, hulp gekregen van Symphony X-gitaarvirtuoos Michael Romeo.

‘Hellectric’ is alweer het derde album van deze grafdelvers waar we vier jaar op hebben moeten wachten. Ik zal al direct verklappen dat dit de beste en meest commerciële plaat tot nu toe is. De gothicdoomrock (zou je niet verwachten met de thrash, punk en heavymetal roots van de bandleden) met metalminded powerchords is te omschrijven als een geniale up-tempo poppy-versie van Type O Negative en is gewoonweg ‘cool’. Ik had nooit gedacht dat ik deze vervelende Engelse term ooit zou gebruiken in een recensie maar er is gewoon geen ontkomen aan. Ik voel me zelfs schuldig dat ik dit album moet afdraaien in een saaie Kenwood cd-speler. Dat verdient ‘Hellectric’ helemaal niet.

Dit plaatje heeft de mogelijkheid om de minst aantrekkelijke alternatieve dansclub om te toveren in de meest exclusieve succesvolle tent waar er enkel drankjes worden gedronken die doen denken aan kleurrijke kunstwerken. En dat allemaal voor een euro of vijftien! Klapper op de vuurpijl is een sublieme versie van de Lynryd Skynryd klassieker ‘Free Bird’. Jaja, dit is eindejaarslijstjemateriaal.

Tracklist:
1. Little Dead Girl
2. Everything I Got
3. Dream Of Angels
4. Sherimoon
5. Bleed With Me
6. Motorcrypt
7. Let My People Go
8. Free Bird
9. In My Skin
10. Can’t Stop The Rain
11. Mortician’s Lullaby
12. Live For Death

Score: 86 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 13 oktober 2005

Meer The Bronx Casket Co.:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.