Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

Mad Sin - Dead Moon’s Calling
Jaar van release: 2005
Label: People Like You Records
Mad Sin - Dead Moon’s Calling
Ooit een boek gelezen van Hunter S. Thompson of Tom Wolfe? De protagonisten uit die drugs en drank verhalen hebben veel gemeen met de bandleden van Mad Sin. Uiteraard komt dat niet goed en zodoende wou geen organisator deze band nog boeken midden jaren ’90. Het aparte label I Used To Fuck People Like You In Prison kan wel tegen een stootje en haalde de heren uit het slop. De banale jongensstreken zijn inmiddels vergeten en vergeven maar de muziek klinkt nog even wild als in de Berlijnse psychobilly glorietijd twintig jaar geleden.

De mix van rockabilly, punk en onzin heeft eigenlijk weinig te maken met de muzikale visie van deze webstek. Maar omdat de band zoveel energie uitstraalt en sneller speelt als Sadus, maken wij graag een uitzondering. In 43 minuten en 47 seconden kunnen we genieten van achttien prettig gestoorde melodietjes. De aanstekelijke ritmepartijen (vooral de slap bass) zorgen voor een solopogo. De extraatjes (samples, keyboards en gekke geluidjes) maken van ‘Dead Moon’s Calling’ een fantasierijke trip door de verrotte hersenen van Big ‘Koefte’ Deville en co.

Dat de heren één van de bekendste psychobilly acts zijn, wordt bewezen door de gastbijdragen van Lars Frederiksen van Rancid en Patricia ‘Horror Pops’. Zoekt u nog een leuk concertje voor je trouwfeest? Dan is dit orkestje een aanrader. Maar dan wel niet komen klagen als zich lam zuipen met je dure champagne, je medicijnenkast plunderen en de boel onder kotsen. Maar laten we er maar een eind aan breien: dit plaatje is een aanrader voor alle vetkuiven met kleurrijke plakplaten die vinyl van Tiger Army en Godless Wicked Creeps in hun platenkast hebben staan.

Tracklist:
1. Intro
2. Point Of No Return
3. Fuel For Brains
4. To Walk The Night
5. Not Invited
6. Plastic Monsters
7. Brand New Gun (Bang Boom Bang)
8. Dead Moon
9. Houdinis Pool
10. Generation 69
11. 2xLove=2xPain
12. Underground
13. The Conspiracy Theory
14. Cannibal Superstar
15. Radio Psycho
16. T.C.S.
17. Apes On Parade
18. Gone Forever

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 15 september 2005

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.