Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

Under Eden - The Savage Circle
Jaar van release: 2005
Label: Black Lotus Records
Under Eden - The Savage Circle
Black Lotus Records is het meest wisselvallige label dat ik ken. Volgens mij werken daar twee personen op de aanwerfbalie. Aanwerver X heeft gevoel voor smaak en tekende Chris Caffery, Infernäl Mäjesty, Nightfall, Thou Art Lord en Thanatos. Dan is er nog medewerker Y die de trotste eigenaar is van een hoorstoornis, smakeloosheid en idiote kwinkslagen. Hij zorgde ervoor dat bands als Velocity, Sarissa, Olethrio Rigma en The Aerium een contract kregen.

Zijn nieuwste ‘aanwinst’ is Under Eden en komt uit modderstaat Minnesota . Meneer Y beloofde ons nog dat dit de nieuwe Amerikaanse hoop is in het deathmetalcoregenre, er een ideale mix is gevonden tussen het Amerikaanse en Zweedse geluid én dat het geheel is weergegeven is een massieve rauwe Hatebreed-achtige productie. Waanideeën heeft hij dus ook al.

Het kwartet speelt gewone melodieuze deathmetal. Met ‘gewone’ bedoel ik matig en vooral saai. Niet alleen het geschreven materiaal laat te wensen over, ook de productie is erg rommel en enkel de gitaristen McAtee (familie) houden de eer nog een klein beetje recht. Drummer Fetzek is een erg matige drummer die heel vaak de mist in gaat en zijn drumgeluid is veel te hard ingemixt zodat enige kans op luisterplezier direct de kop wordt ingedrukt. Een andere storende factor zijn de matige zangpartijen (matige melodieuze grunt, heel matige diepe grunt en een vreselijk cleane zeurstem) zodat je ‘The Savage Circle’ maar beter links (rechts is ook goed, politieke correctheid voor alles) laat liggen.

Tracklist:
1.Six feet under Eden
2.Creation defies creator
3.Zealot
4.Behind blind eyes
5.Veil of twilight
6.Bitter revelation
7.Seventh night
8.The savage circle
9.Curse made flesh
10.Most low Gods

Score: 50 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 26 augustus 2005

Meer Under Eden:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.