Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony "T-bone" Tabone (Crimsonfire) - 53
  • Christophe "Kristof" Gérardin (Kronos) - 47
  • Dominic Howard (Muse) - 48
  • Fredrik Norrman (Katatonia) - 51
  • James McIlroy (Cradle Of Filth) - 48
  • Maarten de Brauwer (Consensus) - 41
  • Nita Strauss (Alice Cooper) - 39
  • Thunderstick (Samson) - 71

Vandaag overleden:
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) - 2016
  • Jacques van Oevelen (Picture) - 2016
Review

MonkeyRAM - Demo
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
MonkeyRAM - Demo
Hun moeders draaien hun demo met plezier. Ze genieten van Tool. Ze hebben een hekel aan volkszangers. Ze vinden optreden beter dan seks en ze willen wel eens schitteren op Lowlands. Ze spelen herkenbare energieke rock en wonnen onlangs de Grote Prijs van Lutjebroek. Maar genoeg small talk.

Opener ‘Bleed’ begint lekker dwars maar het geheel had zeker nog wel wat uitgediept kunnen worden. Als ik achter de schrijftafel zat, had ik het beginzangstuk als een mantra laten herhalen om daarna productioneel de schuiven volledig open te zetten. De dynamiek, die zeker aanwezig is, wordt nu maar voor 80 procent benut. Als ze dit live nog wat scherper kunnen afleveren, hebben ze een eerste hitje binnen. ‘Gutter Flower’ is een ietwat saaiere variatie op de opener en met wat meer venijn zou het toch een aardig liedje zijn. Het sterkste nummer wordt echter tot het einde bewaard. ‘Shut Up’ doet me denken aan Life Of Agony en moet tijdens optredens wel tot publiekinteractie leiden.

Een vermakelijke demo en met wat extra hulp zit er nog toekomst in MonkeyRAM. En dat ondanks hun vreselijke bandnaam en afgrijselijke demohoes.

Tracklist:
1. Bleed
2. Gutterflower
3. Shut up!

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 11 mei 2005

Meer MonkeyRAM:

MonkeyRAM - Demo
Reactie van Bob op 12-05-2005 om 10:25u

Enkhuizers? Verrek, nog nooit van gehoord.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.