Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Dare - The Power Of Nature
Jaar van release: 2005
Label: MTM Music
Dare - The Power Of Nature
Thin Lizzy is één van de beste hardrockbands aller tijden. Het fantastische subtiele basspel en warme stem van Philip Lynott zijn ongeëvenaard, de twingitaarlijnen invloedrijk en de geschreven liedjes legendarisch. Darren Wharton bespeelde vanaf 1980 tot de split in 1984 de toetsen bij Thin Lizzy en stampte daarna de AOR-soloband Dare uit de grond en nam direct zelf de microfoon in de hand. Begin jaren ’90 stief de groep een stille dood maar in 1997 kwam er een onverwachte come-back met ‘Calm Before The Storm’. Darren had de smaak terug te pakken en in 2001 en 2004 konden we respectievelijk genieten van het gevoelige ‘Belief’ en het volwassen ‘Beneath The Shining Water’.

‘The Power Of Nature’ is geen nieuw studioalbum maar een integrale opname van een liveconcert in Munchen op het Deep Impact 2004-festival. Dare speelt vooral liedjes van zijn drie laatste albums en zet ze op een correcte manier neer. Een té correcte manier want ik krijg nooit echt het gevoel dat ik naar een energiek live-optreden aan het luisteren ben. Darren zoekt wel contact met het publiek (vooral grapjes over het slechte weer) maar de vonk slaat nooit over. ‘The Power Of Nature’ is dus enkel geschikt voor echte Dare fans of voor muziekliefhebbers die een best-of van het latere werk van deze brave Engelse veertiger willen scoren.

Deze liveregistratie is dus eigenlijk volledig overbodig maar misschien brengt de gelijknamige DVD-release meer soelaas. Dat digitale schijfje bevat dezelfde setlist en wordt nog aangevuld met interviews en een videoclip van het mooie ‘Deliverance’. Punten laat ik achterwege, maar dit saaie schijfje valt erg tegen.

Tracklist:
1. Sea Of Roses
2. Storm Wind
3. Where Darkness Ends
4. Silent Hills
5. Maybe One Day
6. Silent Thunder
7. The Fire
8. We Will Return
9. Song For A Friend (The King)
10. White Horses

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 15 april 2005

Meer Dare:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.