Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Magellan - Symphony For A Misanthrope
Jaar van release: 2005
Label: InsideOut Music
Magellan - Symphony For A Misanthrope
Progresieve rock/metal cd's van gevestige waarden krijgen altijd goede tot geweldige besprekingen. Op zich is dat ook wel logisch want op albums van Spock's Beard, The Flower Kings, Transatlantic, Dream Theater en consorten kan je altijd weinig aan op merken: de productie staat altijd als een huis, het speeltalent is grenzeloos en de nummers zitten altijd knap in elkaar. Magellan behoort ook tot deze progtop maar het nieuwe album is zeker niet de beste van de gebroeders Gardner.

Trent Gardner beschikt nog steeds over een mooie stem en zijn keyboardarragementen zijn lekker subtiel. Broermans Wayne staat in voor het skelet van de nummers met zijn bas-en gitaarspel en zingt olijk mee. De drumpartijen worden door sessiedrummers verricht en overige gastbijdragen worden tot een minimum beperkt. In de bombastische intro 'Symphonette' bespeelt Steve Walsh (Kansas) de toetsen maar voor het vervolg van de plaat luisteren we vooral naar de twee mannen. 'Why Water Weeds' is interessant door het gebruik van elektronica in het refrein en het korte 'Wisdom' is een erg mooi en toegankelijk melodietje. De echte prognerd komt echter aan zijn trekken in het ruim achtien minuten durende 'Cyranium Reef Suite' dat wel wat aan een Neal Morse compositie doet denken. Fraai. Het klassiek van 'Pianissimo Intermission' leidt het metalgeweld van 'Doctor Connector' in. Een nummer dat ik door de vreselijke synthesers en het vervelende refreintje totaal niet kan uitstaan. Afluister 'Every bullet needs blood' is weer duidelijk geschreven voor hun in de oorlog gesneuvelde broer Jack.

Alles bij elkaar opgeteld is dit weer een uitstekend progalbum met weer mooi Inside Out-artwork (dit label heeft nog nooit een lelijk ogende cd uitgegeven) en een goede productie. In tegenstelling tot het oud werk kan ik echter voor de eerste keer echte kritiek leveren: het album duurt te kort en herbergt maar twee echte prognummers ('Why Water Weeds?' en 'Cranium Reef Suite’) en dat kost minpunten. Veel muzikanten dromen dat ze een album als 'Symphony For A Misanthrope' kunnen schrijven, maar van de Gardner broertjes verwacht ik gewoon meer.

Tracklist:
1. Symphonette (instrumental)
2. Why Water Weeds?
3. Wisdom
4. Cranium Reef Suite
Part one: Youthful Enthusiasm
Part two: Psych 101
Part three: Primal Defence
5. Pianissimo Intermission
6. Doctor Connector
7. Every Bullet Needs Blood

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 8 april 2005

Meer Magellan:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.