Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Blood Red Throne - Altered Genesis
Jaar van release: 2005
Label: Earache Records
Blood Red Throne - Altered Genesis
Ik ben gek op cd-introotjes. Weet u waarom? Omdat de meeste intro's werkelijk om te huilen zijn. Een zoveelste neuk-schreeuw-hak-sample, weer een onheilspellend toetsendeuntje of een droog monoloog. Ik heb de tel al lang laten varen. Maar soms... zo heel af en toe treft mijn mierenneukend oor nog wel eens een intro die mij genadeloos doet watertanden.

De intro van Blood Red Throne's "Altered Genesis", "Death To Birth", bezorgde mij weer eens zo'n moment. Ruim 2,5 zeldzame minuten vol huiveringwekkende stilte die langzaam de vormen van een ondefiniëerbaar, verstikkend geluid aanneemt, met ver op de achtergrond wat laatste restjes van hen die ooit een mensenleven waren of hadden moeten worden. Werkelijk waar fantastisch! En met deze intro is de toon dan ook meteen gezet. De komende 11 nummers denken en horen we alleen nog in de termen van de dood.

"Altered Genesis" vervolgt de opmars met een krachtig, snel en venijnig nummer. Wel geeft Blood Red Throne bij deze aan dat de band bewust voor een vrij transparant geluid en productie heeft gekozen. De instrumenten, het spel en de grunt pompen het bloed hard genoeg rond zodat de band zich zo'n stap vrij gemakkelijk kan permenteren. Het resultaat is dat het geluid de suggestie wekt dat de cd in een bepaalde dimensie is opgenomen die niet voor een levende waar te nemen is. Het zorgt voor een onwerkelijke, drukkende en tegelijkertijd veerlichte sfeer die de luisteraar met gemak de stuipen op het lijf jaagt.
Dankzij deze geluidsmaneuvre komen de instrumenten en vocalen in een extra heldere en warme zonnestraal. Ook dit detail sluit nadeloos aan bij de al grotendeels gecreëerde sfeer, daar de muzikale schakels door hun prominente aanwezigheid vrij hol klinken en de suggestie dat je met je knokkels tegen een uitgedroogd, levenloos skelet tikt wekken.

Muzikaal gezien heeft Blood Red Throne deze keer voor een heel herkenbaar voorkomen gekozen. Elk instrument heeft zo een duidelijke eigen functie en uitzonderingen daargelaten wordt er ook niet van afgeweken. Alle nummers passen geluidstechnisch prima in 1 rijtje en hebben allemaal wel iets wat ze weer aan het volgend nummer linkt, maar klinken allemaal toch weer anders. Zie het maar als een achtbaan die 12 karretjes telt. Al die karretjes zijn hetzelfde (behalve de voorste en de achterste) maar de inhoud van die karretjes is elke keer verschillend...

Duidelijk wordt ook dat de stap van "Affiliated With The Suffering" naar "Altered Genesis" beduidend minder groot was dan van het debuut "Monument Of Death" naar "Affiliated With The Suffering". "Altered Genesis" is een vrij constante plaat met vooral veel herkenbaarheid. Een lekkere, groovende beukplaat op het eerste gezicht, maar hij die dieper graaft zal verborgen schatten bovenhalen. Een kwalitatief goede kopftelefoon is daarbij behoorlijk behulpzaam.

De laatste seconden van het laatste nummer "Deliberate Carnage" geven deze derde Blood Red Throne rollercoaster een uitstekend en passend einde (wel even het volumeknopje flink opschroeven!). Nu is het even tijd om weer wat adem op te slurpen

Tracklist:
1. Death To Birth
2. Incarnadine Mangler
3. Tortured Soul Appearance
4. Eye-Licker
5. Mephitication
6. Arterial Lust
7. Flesh To Destroy
8. Ripsaw Resentment
9. Altered Genesis
10. Smite
11. State Of Darkness
12. Deliberate Carnage

Score: 88 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 6 april 2005

Meer Blood Red Throne:

Blood Red Throne - Altered Genesis
Reactie van Draconian op 06-04-2005 om 14:40u

Gaaf album, maar ik vind die intro juist ontzettend vervelend en langdradig...

Blood Red Throne - Altered Genesis
Reactie van dennis op 06-04-2005 om 16:33u
Score: 8 / 100

leuke recentie ook

Blood Red Throne - Altered Genesis
Reactie van Luc Teugels op 02-09-2013 om 14:37u
Score: 60 / 100

Ik word hier echt niet wild van. Niets nieuws, te poppy.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.