Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Odyssea - Tears in Floods
Jaar van release: 2004
Label: Scarlet Records
Odyssea - Tears in Floods
Daar hebben we er weer zo een: melodieuze, catchy power metal uit Italië. In feite is de rest van mijn recensie door deze zin irrelevant geworden, aangezien de meeste metalheads ófwel een godsgruwelijke hekel hebben aan ‘die dramatische nichtenmuziek’, ófwel in vervoering raken en het plastic zwaard en harnas reeds uit de mottenballen halen. Hoewel ik nog niet in de verleiding ben gekomen om in galop door Landgraaf en omstreken te rennen, reken ik mezelf toch maar tot de laatste categorie.

Het moge duidelijk zijn: Odyssea maakt lekker in het gehoor liggende, pretentieloze, maar wel bijzonder goed verteerbare power metal. Voornaamste inspiratiebronnen lijken landgenoten als Labyrinth (niet zo gek, aangezien gitarist en keyboarder Pier Gonella ook van die formatie deel uitmaakt) en Domine (af en toe produceert zanger Carlo Faraci net zo’n hoge uithalen als zijn collega bij Domine). Verder wordt het geheel opgesmukt met de nodige flitsende gitaarsolo’s, die ervoor zorgen dat Tears in Floods een bovengemiddeld album in het genre is.

Na de plichtmatige intro (waarom kicken power metalbands hier toch zo op?) schiet het uitermate bekoorlijke Fly uit de startblokken. Dat nummer heeft alle elementen die power metal gaaf maken: lekkere riffs, een pakkend refrein, een goede zanger en geweldige solo’s. In de vorm van The King, Burning Time en Angel Cries (titels verzinnen blijkt toch meestal niet de sterkste kant van dit soort bands) staan er nog meer van dit soort fijne meezingers op dit album. Met Tears in Floods pt. II – Miserable Man weet Odyssea zich echter ook te onderscheiden van veel genregenoten door het aparte gebruik van keyboards. Wél zonde is de plakkerige ballad Try Again. Wanneer leren dit soort bands nu eens dat 90% van de power metal-ballads gewoon kleverige, lauwe pis zijn waar niemand op zit te wachten?

Al met al overtreffen de pluspunten de minpunten echter ruimschoots. De band doet weliswaar niets nieuws, maar pretendeert dat ook niet en laat horen duidelijk plezier te hebben in het spelen. Daarom leveren deze Italianen een zeer behoorlijk visitekaartje af. Ik ben dan ook benieuwd hoe deze band zich verder gaat ontwikkelen.

Tracklist:
1. Intro
2. Fly
3. The King
4. Falling Star
5. Burning Time
6. Try Again
7. Angel Cries
8. Tears In Floors pt.1 (El Ultimo Canto)
9. Tears In Floors pt.2 (Miserable Man)
10. Apocalypse pt.I
11. Creatures

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 november 2004

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.