Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Varon (Amoral) - 42
  • Edd Griles (regisseur)† - 80
  • George Aspiotis (Spitfire) - 52
  • Herman Rarebell (Scorpions) - 76
  • Jan Kuehnemund (Vixen)† - 72
  • Jeff Ward (Nine Inch Nails)† - 63
  • Jonathan "Johnny Christ" Seward (Avenged Sevenfold) - 41
  • Kirk Hammett (Metallica) - 63
  • Stefan Zobel (Boomerang) - 54
  • Stian Tomt "Shagrath" Thoresen (Dimmu Borgir) - 49

Vandaag overleden:
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls) - 2024
  • Malcolm Young (AC/DC) - 2017
  • Michael Kamen (componist) - 2003
  • Mick Rock (fotograaf) - 2021
Review

Odyssea - Tears in Floods
Jaar van release: 2004
Label: Scarlet Records
Odyssea - Tears in Floods
Daar hebben we er weer zo een: melodieuze, catchy power metal uit Italië. In feite is de rest van mijn recensie door deze zin irrelevant geworden, aangezien de meeste metalheads ófwel een godsgruwelijke hekel hebben aan ‘die dramatische nichtenmuziek’, ófwel in vervoering raken en het plastic zwaard en harnas reeds uit de mottenballen halen. Hoewel ik nog niet in de verleiding ben gekomen om in galop door Landgraaf en omstreken te rennen, reken ik mezelf toch maar tot de laatste categorie.

Het moge duidelijk zijn: Odyssea maakt lekker in het gehoor liggende, pretentieloze, maar wel bijzonder goed verteerbare power metal. Voornaamste inspiratiebronnen lijken landgenoten als Labyrinth (niet zo gek, aangezien gitarist en keyboarder Pier Gonella ook van die formatie deel uitmaakt) en Domine (af en toe produceert zanger Carlo Faraci net zo’n hoge uithalen als zijn collega bij Domine). Verder wordt het geheel opgesmukt met de nodige flitsende gitaarsolo’s, die ervoor zorgen dat Tears in Floods een bovengemiddeld album in het genre is.

Na de plichtmatige intro (waarom kicken power metalbands hier toch zo op?) schiet het uitermate bekoorlijke Fly uit de startblokken. Dat nummer heeft alle elementen die power metal gaaf maken: lekkere riffs, een pakkend refrein, een goede zanger en geweldige solo’s. In de vorm van The King, Burning Time en Angel Cries (titels verzinnen blijkt toch meestal niet de sterkste kant van dit soort bands) staan er nog meer van dit soort fijne meezingers op dit album. Met Tears in Floods pt. II – Miserable Man weet Odyssea zich echter ook te onderscheiden van veel genregenoten door het aparte gebruik van keyboards. Wél zonde is de plakkerige ballad Try Again. Wanneer leren dit soort bands nu eens dat 90% van de power metal-ballads gewoon kleverige, lauwe pis zijn waar niemand op zit te wachten?

Al met al overtreffen de pluspunten de minpunten echter ruimschoots. De band doet weliswaar niets nieuws, maar pretendeert dat ook niet en laat horen duidelijk plezier te hebben in het spelen. Daarom leveren deze Italianen een zeer behoorlijk visitekaartje af. Ik ben dan ook benieuwd hoe deze band zich verder gaat ontwikkelen.

Tracklist:
1. Intro
2. Fly
3. The King
4. Falling Star
5. Burning Time
6. Try Again
7. Angel Cries
8. Tears In Floors pt.1 (El Ultimo Canto)
9. Tears In Floors pt.2 (Miserable Man)
10. Apocalypse pt.I
11. Creatures

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 november 2004

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.