Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 54
  • Anette Olzon (Nightwish) - 55
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 50
  • Brandon Flowers (The Killers) - 45
  • Don Airey (Deep Purple) - 78
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 48
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 76
  • John Mitchell (Arena) - 53
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 63
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 69
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 41
  • Mike Einziger (Incubus) - 50
  • Oscar Lecina (Hapax) - 52
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 56
  • Ray Davies (The Kinks) - 82
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 65

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Odyssea - Tears in Floods
Jaar van release: 2004
Label: Scarlet Records
Odyssea - Tears in Floods
Daar hebben we er weer zo een: melodieuze, catchy power metal uit Italië. In feite is de rest van mijn recensie door deze zin irrelevant geworden, aangezien de meeste metalheads ófwel een godsgruwelijke hekel hebben aan ‘die dramatische nichtenmuziek’, ófwel in vervoering raken en het plastic zwaard en harnas reeds uit de mottenballen halen. Hoewel ik nog niet in de verleiding ben gekomen om in galop door Landgraaf en omstreken te rennen, reken ik mezelf toch maar tot de laatste categorie.

Het moge duidelijk zijn: Odyssea maakt lekker in het gehoor liggende, pretentieloze, maar wel bijzonder goed verteerbare power metal. Voornaamste inspiratiebronnen lijken landgenoten als Labyrinth (niet zo gek, aangezien gitarist en keyboarder Pier Gonella ook van die formatie deel uitmaakt) en Domine (af en toe produceert zanger Carlo Faraci net zo’n hoge uithalen als zijn collega bij Domine). Verder wordt het geheel opgesmukt met de nodige flitsende gitaarsolo’s, die ervoor zorgen dat Tears in Floods een bovengemiddeld album in het genre is.

Na de plichtmatige intro (waarom kicken power metalbands hier toch zo op?) schiet het uitermate bekoorlijke Fly uit de startblokken. Dat nummer heeft alle elementen die power metal gaaf maken: lekkere riffs, een pakkend refrein, een goede zanger en geweldige solo’s. In de vorm van The King, Burning Time en Angel Cries (titels verzinnen blijkt toch meestal niet de sterkste kant van dit soort bands) staan er nog meer van dit soort fijne meezingers op dit album. Met Tears in Floods pt. II – Miserable Man weet Odyssea zich echter ook te onderscheiden van veel genregenoten door het aparte gebruik van keyboards. Wél zonde is de plakkerige ballad Try Again. Wanneer leren dit soort bands nu eens dat 90% van de power metal-ballads gewoon kleverige, lauwe pis zijn waar niemand op zit te wachten?

Al met al overtreffen de pluspunten de minpunten echter ruimschoots. De band doet weliswaar niets nieuws, maar pretendeert dat ook niet en laat horen duidelijk plezier te hebben in het spelen. Daarom leveren deze Italianen een zeer behoorlijk visitekaartje af. Ik ben dan ook benieuwd hoe deze band zich verder gaat ontwikkelen.

Tracklist:
1. Intro
2. Fly
3. The King
4. Falling Star
5. Burning Time
6. Try Again
7. Angel Cries
8. Tears In Floors pt.1 (El Ultimo Canto)
9. Tears In Floors pt.2 (Miserable Man)
10. Apocalypse pt.I
11. Creatures

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 november 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.