Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

37 StabwoundZ - Embrace Solitude
Jaar van release: 2004
Label: Garden Of Exile Records

37 StabwoundZ - Embrace Solitude

De bandnaam en CD cover doen anders vermoeden, maar 37 StabwoundZ is een Nederlandse metal band á la Machine Head met hier en daar een vleugje Hardcore. De band is opgericht door Servé, ex-gitarist van de hardcore band Born From Pain. 2004 is een goed jaar voor 37 StabwoundZ. Zo werden ze winnaars van Nu Of Nooit (Limburgse band ‘battle’) en kregen ze een plekje kregen op het bekende Pinkpop podium waardoor een groter publiek kennis maakte met de band. Bovendien brachten ze hun debuut Embrace Solitude uit op het nieuwe label: Garden of Exile Records. Dit album werd door de Nederlandse muziek pers goed ontvangen en nu krijg ik de kans om het album eens goed te beluisteren.

In de biografie staat dat ze naast Machine Head ook Pantera en Merauder als invloed zien. Zanger Mike haalt geluid uit zijn keel dat niet onder doet aan een Robert Flynn (MH). De drummer drumt strak en maakt uistekend gebruik van z'n double bass pedaal. De gitaar riffs zijn bruut en de bas ondersteunt en maakt het geheel nog eens extra zwaar. Het is te horen dat ze die bands als voorbeeld nemen, maar 37 StabwoundZ weet er gelukkig nog iets ‘eigens’ van te maken.

De nummers zitten goed in elkaar en zijn nog aardig afwisselend. De ene keer zijn de nummers snel en bevatten amper adempauzes, terwijl andere nummers een vette, agressieve groove hebben. Hier en daar zitten verrassende overgangen en veranderingen in tempo die zorgen dat je aandacht er bij blijft. Ook laat de zanger zijn melodieuze kant horen in nummers als Vendetta! en Breathing To Expire. Laatst genoemde is overigens één van mijn favoriete nummers van het album.

Embrace Solitude klinkt professioneel. Dit natuurlijk dankzij de bandleden die hun instrumenten erg goed beheersen maar ook door de professionele productie (de CD is gemastered in de Antfarm Studios in Denemarken). Ik vermoed dat ze live net zo strak klinken als op plaat en hun energie weten over te brengen naar het publiek. Kortom; Nederland heeft er een professionele metal/hardcore band bij.

Tracklist:
1. Deadly Force Action
2. Flesh and Blood
3. The Die Is Cast
4. Vendetta!
5. Blade in the Chamber
6. Where Do We Go from Here?
7. Save My Soul
8. Breathing to Expire
9. Indisposed

Score: 84 / 100

Reviewer: Marlou
Toegevoegd: 30 augustus 2004

Meer 37 StabwoundZ:

37 StabwoundZ - Embrace Solitude
Reactie van Stijn op 30-08-2004 om 20:14u
Score: 100 / 100

superdikke plaat! en jazeker live zijn ze minstens zo strak en klinkt het allemaal nog even dikker en vetter als op de cd!!! m/ stijn-morning

37 StabwoundZ - Embrace Solitude
Reactie van Henk op 09-09-2004 om 16:12u
Score: 90 / 100

Superplaat!!! Productie is echt geweldig en alles nummers zwaar en laag!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.