Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Killswitch Engage - This Consequence
Jaar van release: 2025
Label: Metal Blade Records

 -

Killswitch Engage biedt al sinds jaar en dag garantie voor kwaliteit op zijn platen. Zeker sinds de terugkeer van vocalist Jesse Leach in 2012 heeft de Amerikaanse metalcore-formatie alleen maar toppers van platen afgeleverd met als hoogtepunt Atonement uit 2019. Opvolger This Consequence liet vervolgens zes lange jaren op zich wachten, maar dat wachten wordt beloond.

Met This Consequence levert Killswitch Engage weer een plaat af die in lijn ligt met de koers van de muziek die de band het afgelopen decennium heeft aangehouden. Ook nu biedt de groep krachtige, melodieuze metalcore, waarbij vocalist Leach continu wisselt tussen ruwe uithalen en heldere cleane zang. Thematisch is er niet alleen weer een blik in de ziel van de zanger, maar wordt het vizier ook gericht op maatschappelijke kwesties en het huidige politieke klimaat. Jesse Leach klinkt daarbij vooral weer als Jesse Leach, die niet alleen als een stormram problemen aanstipt, maar ook altijd een boodschap van hoop achterlaat.

Ondanks dat Killswitch Engage niet ver afdwaalt van zijn sound, is de band ditmaal wel in staat om een aantal keer te verrassen. De signature-sound waar de groep om bekendstaat, blijft de blauwdruk die elke track vormt, maar daaromheen bouwt de formatie met vernieuwende elementen. Dat is nadrukkelijk te horen in Forever Aligned die furieus uit de startblokken schiet met thrashy, hakkende drums en woeste vocalen, waarna het refrein de song weer naar bekend terrein begeleidt. Ook in The Fall Of Us horen we noviteiten. Het gitaristenduo Adam Dutkiewicz en Joel Stroetzel flirt in het begin lekker met deathmetalriffs, terwijl drummer Justin Foley heerlijk tekeer gaat met zijn double bass. Het drumwerk van laatstgenoemde is sowieso een duidelijke smaakmaker op dit album.

Los van de verschillende zijpaden die Killswitch Engage ditmaal bewandelt, wordt er ook weer gewoon ouderwets gerockt. Vooral de eerste helft van het album staat vol met sterke oorwurmen, met als gouden troef het catchy Aftermath, maar ook het fabuleuze I Believe. Dat is zo'n typische song, die in de succesvolle lijn van singles als The Signal Fire, Hate By Design en In Due Time past.

Met This Consequence komt de formatie dus uitstekend voor de dag en het album is het lange wachten meer dan waard. Killswitch Engage evenaart het niveau van voorganger Atonement en borduurt verder op dat geluid, terwijl deze ook weer andere elementen toevoegt. Het geheel klinkt vooral in sommige nummers wat agressiever en dat uit zich vooral in de tweede helft van het album. Ook laat Jesse Leach zich daar vaker zwaarder gelden. Het enige nadeel is dat de plaat met vijfendertig minuten aan speelduur wat aan de korte kant is. Na zoveel jaar had dat wel iets uitgebreider gemogen, maar laat dat dan het enige euvel zijn.

Tracklist:
1. Abandon Us
2. Discordant Nation
3. Aftermath
4. Forever Aligned
5. I Believe
6. Where It Dies
7. Collusion
8. The Fall Of Us
9. Broken Glass
10. Requiem

Score: 85 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 18 maart 2025

Meer Killswitch Engage:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.