Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Insomnium - Songs Of The Dusk
Jaar van release: 2023
Label: Century Media Records

 -

Het gebeurt natuurlijk wel vaker dat een band een ep uitbrengt met nummers die over zijn gebleven van een albumsessie. In dit geval gaat het om de sessie van het eerder dit jaar verschenen album Anno 1696. Vaak bevat zo'n ep songs die Q3, om er maar eens een Formule 1-term tegenaan te gooien, niet hebben gehaald. Dit omdat ze net iets minder dan de rest zijn, óf omdat ze wel goed genoeg zijn, maar niet bij de rest passen. Insomnium heeft overwogen om de drie tracks bij de andere van Anno 1696 te voegen en er een dubbel-lp van te maken, omdat ze bij het conceptverhaal horen, maar heeft uiteindelijk besloten om er een addendum-ep van te maken.

Drie songs dus, met een gezamenlijke lengte van tweeëntwintig minuten. Je bevindt je met Flowers Of The Night direct in vertrouwd en rustgevend Fins vaarwater. De atmosferische, relaxte doom kalmeert en de leadgitaarpartijen zijn wonderschoon. Zanger Niilo Sevänen wisselt tussen een ingetogen voordracht en grunts, passend bij respectievelijk de kalme en stevigere secties. De andere twee tracks klokken pas later uit en zijn ware epics. Het bombastische Stained In Red begint met akoestisch getokkel, maar vervolgt met stevige groovende metal en atmosferische black. Het is een progressieve track die overtuigende grunts en folky en Opethiaanse elementen bevat. Song Of The Dusk is ook veelzijdig. Het is net als de eerste een atmosferische, bijna dromerige track. Fantastische twinleads en kortstondige bijdragen op orgel en piano kenmerken deze kolos van bijna tien minuten.

Het is tweeëntwintig minuten lang genieten van de songwritingkwaliteiten van de melancholische heren. Alle drie tracks zouden niet misstaan op een regulier album. Het maakt de ep tot een verplichte aanschaf voor de Insomnium-fans en vanwege de diversiteit is het een warm welkom voor metalfans die nog niet in aanraking zijn gekomen met deze fantastische band. Het blijft indrukwekkend dat de Finnen iedere keer weer met zeer (ver)fijn(d)e releases komen.

Tracklist:
1. Flowers Of The Night
2. Stained In Red
3. Song Of The Dusk

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 november 2023

Meer Insomnium:

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.