Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Crown Of Madness - Elemental Binding
Jaar van release: 2023
Label: eigen beheer

 -

Crown Of Madness is een metalduo uit Vancouver (Canada), bestaande uit grunter/gitarist Sunshine Schneider en drummer/producer Connor Gordon. De eerste ep The Void verscheen in 2022 en inmiddels is de volgende ep ook al uitgebracht. Elemental Binding bevat vier brute, dissonante deathmetaltracks, die de luisteraar klaarstomen voor het debuutalbum.

Verwacht van dit duo een verwoestende mix van klassieke death en moderne, technische details. Teksten over dood en wraak zullen geen wenkbrauwen doen fronsen. De muziek zal zeker niet iedere metalhead kunnen bekoren. Dat geldt ook voor de complexiteit in de songstructuren. Pas na meerdere luisterbeurten valt alles op zijn plek en blijkt de muziek minder chaotisch dan deze in eerste instantie lijkt.

In vergelijking met de eerste ep is het geheel wat directer, technischer en compacter, wat het luisterplezier ten goede komt. Zo wordt zonder noemenswaardige inleiding een furieus spervuur geopend met Immortal Eyes, met een gastsolo van Matt Pancoust (Truent). Met A Wrenching Nostalgia gaat het tempo omlaag en krijgen de dissonante gitaarklanken de overhand. De riffs wervelen rond in kwaadaardige duisternis. De focus op techniek komt iets sterker naar voren in Roots, Limbs And Sky. Net als A Wrenching Nostalgia is afsluiter Vile Sun geen snelheidsduivel, maar een weemoedig zwaargewicht met ruim voldoende agressie.

Al met al is Elemental Binding een aangenaam schijfje als je houdt van technische death in de stijl van bijvoorbeeld Gorguts of Ulcerate. In elk geval is de nieuwsgierigheid naar het debuutalbum van Crown Of Madness aangewakkerd.

Tracklist:
1. Immortal Eyes
2. A Wrenching Nostalgia
3. Roots, Limbs And Sky
4. Vile Sun

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 6 april 2023

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.