Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amanda Somerville (Trillium) - 47
  • David Shankle (Manowar) - 64
  • Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
  • Ed Warby (Gorefest) - 58
  • Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
  • Felipe Andreoli (Angra) - 46
  • Florian Müller (Dew-Scented) - 50
  • Iain Finlay (Running Wild) - 63
  • Janne Tolsa (Tarot) - 56
  • Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
  • Mark Kelson (The Eternal) - 50
  • Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
  • Warrel Dane (Nevermore)† - 65
  • Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48

Vandaag overleden:
  • LG Petrov (Entombed) - 2021
  • Peter Banks (Yes) - 2013
  • Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Review

Bottomless - Bottomless
Jaar van release: 2021
Label: Spikerot Records

Bottomless - Bottomless

Aanbidding van Black Sabbath, Saint Vitus, Pentagram, Trouble, The Obsessed en ga zo maar door, aldus de bijgeleverde beknopte biografie. Dat maakt je als doomfan toch wel nieuwsgierig, al hebben we dit natuurlijk wel veel vaker gehoord. In het geval van het Italiaanse trio Bottomless is daar echter geen woord van gelogen. Zanger/gitarist Giorgio Trombino en drummer David Lucido kennen elkaar al vrij lang en hebben samen in diverse, vooral death metal-georiënteerde bands gespeeld. In 2018 kwam Sara Bianchin, die u wellicht kent als de goddelijke zangeres van Messa, de band als bassiste versterken. Gezien de vele bands waarin dit drietal actief is, heeft het echter nog even geduurd voordat het titelloze debuutalbum uitgebracht werd.

Om maar direct op de eerder genoemde bands terug te komen, met name de aanbidding van Pentagram ten tijde van Relentless (1985) en Day Of Reckoning (1987) springt overduidelijk in het gehoor. Er wordt een dappere poging gedaan om het gitaargeluid van meestergitarist Victor Griffin te evenaren. Hoewel dit een kansloze missie is, mag de poging toch zeker niet onverdienstelijk worden genoemd. Bijna alle nummers doen tevens meer dan eens denken aan originele Pentagram-nummers, zeker aan het begin. The Talking Mask is hier een overduidelijk voorbeeld van en ook het eindstuk van Vestige spreekt wat dat betreft boekdelen. Die nummers hadden zo op de eerder genoemde albums kunnen staan. Iets in de categorie van "beter goed gejat dan slecht geschreven" zeg maar. De vocalen van Giorgio houden het midden tussen Bobby Liebling en Victor Griffin, dus dat maakt het Pentagram-aanbiddingsplaatje tamelijk compleet. Het nummer Ash springt er op dit album uit en heeft een enigszins eigen smoel, vanwege het onheilspellende, langzame begin en de scherpe, venijnige gitaarsolo.

Het album Bottomless is zowel digitaal, op lp als op cd verkrijgbaar. Verrassend genoeg staat juist op de de cd met Hell Vacation een bonusnummer. U mag drie kaar raden waar dat nummer heel erg aan doet denken. Originaliteit is bij Bottomless ver te zoeken, maar kwaliteit is in ruime mate aanwezig. Doomfans zullen best tevreden zijn over dit album. Dan zijn we alleen nog benieuwd hoe dit album zou klinken met Sara op zang. Zou ze het aandurven om eens een nummertje van Bottomless in te zingen en naar buiten te brengen?

Tracklist:
1. Monastery
2. Centuries Asleep
3. Bottomless
4. The Talking Mask
5. Ash
6. Losing Shape
7. Loveless Reign
8. Vestige
9. Cradling Obsession
10. Hell Vacation (bonusnummer)

Score: 77 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 26 juli 2021

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.