Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Eternalice - Disconnected
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer

Eternalice - Disconnected

Het Nederlandse Eternalice zag in 2016 al het levenslicht, maar bracht onlangs pas zijn eerste ep uit. Na een aantal wijzigingen in de line-up bestaat het kwartet tegenwoordig uit gitarist en zanger Nick Diepenbroek, bassist Robin Zinger, gitarist Ferrence Rossier en drummer Ben van Maanen. Het geluid van de band kan het beste omschreven worden als moderne metal gemengd met metalcore en deathmetalinvloeden.

Voor een groep zonder label presenteert Eternalice met Disconnected een aangenaam, onderhoudend product. Het geluid is prima opgenomen en de band laat een puik staaltje songwriting horen. Hierbij verdient vooral het gitaarwerk een pluim. Dit klinkt avontuurlijk, episch en afwisselend met zware riffs die opbouwen tot lekkere uitbraken. Het is de grote smaakmaker van het schijfje. 

De vijf tracks die op Disconnected staan hebben alle een verschillend karakter. Zo balanceert opener Pay With Blood tussen thrash en melodieuze death metal. De vocalen zijn tijdens de coupletten rauw, maar tijdens de refreinen schakelt Diepenbroek over naar melodieuze cleane zang. Opvolger Drowning doet het vervolgens rustiger aan en houdt het tempo laag, terwijl A Light Shrouded In Darkness juist weer de felle kant van de formatie laat horen. Het is echter afsluiter Winter die het meest imponeert. Dit doom-achtige nummer creëert een aangename sfeer en bouwt vervolgens op naar een prima slot.

De kwaliteiten van Eternalice zitten in de opbouw van de nummers en de songstructuren. Tracks gaan verschillende richtingen uit, maar in plaats van te verzanden in een onnavolgbare brei, leidt de band ze naar een prima eindpunt. Hierbij schieten verschillende genres voorbij, maar ondanks dat blijft de formatie zijn eigen identiteit houden.

Wel zijn er met name op vocaal gebied wat verbeterpunten te noemen. De zang mist vaak overtuigingskracht. De screams komen wat flets over en de passages met cleane zang zijn te langdradig en eentonig. Dit zorgt ervoor dat nummers soms te statisch overkomen. Het mag wat dynamischer en overtuigender.

Los daarvan levert Eternalice met Disconnect een beloftevol visitekaartje af. Muzikaal heeft de band zijn zaken op orde en experimenteert er lustig op los. Het resulteert in vermakelijke en avontuurlijke songs. Dit maakt benieuwd naar wat de groep in de toekomst gaat brengen. Met meer ervaring en speelminuten kan hier een leuke band uit voortkomen.

Tracklist:
1. Pay With Blood
2. Drowning
3. Waking Nightmare
4. A Light Shrouded In Darkness
5. Winter
Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 4 juli 2021

Meer Eternalice:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.