Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
Geen concerten bekend voor 23-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Joseph Belleau (Gates Of Winter) - 42
  • Chris Adler (Lamb Of God) - 53
  • Christopher Amott (Arch Enemy) - 48
  • Dmitry Vadimovich Titorenko (Holy Blood) - 45
  • Guillermo Izquierdo (Angelus Apatrida) - 42
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore)† - 62
  • Patrick Mameli (Pestilence) - 58
Review

Hippie Death Cult - Circle Of Days
Jaar van release: 2021
Label: Heavy Psych Sounds

Hippie Death Cult - Circle Of Days

Twee jaar geleden komt het uit Portland (Oregon) afkomstige Hippie Death Cult uitstekend voor dag met het debuut 111. Het is een hardrockalbum waarop weinig nieuwe dingen worden gedaan. Het kwartet bestaande uit Eddie Brnabic (gitaar), Laura Philips (basgitaar), Ben Jackson (zang, toetsen) en Ryan Moore (drums) weet het gebrek aan originaliteit ruimschoots te compenseren door vooral goede songs te schrijven. Met Circle Of Days hoopt de groep het succes van zijn voorganger te evenaren.

Op 111 leunt het songmateriaal stevig op jarenzeventigrock, bluesrock en doom. Al gauw wordt duidelijk dat Circle Of Days toch een iets andere insteek heeft. Op het vorige album is de invloed van Black Sabbath nadrukkelijker te horen en zijn de composities explosiever van aard. Met het stevige, uptempo Hornet Party en de heerlijke heavybluestrack Red Meat Track zijn deze ingrediënten nog steeds aanwezig, maar in de overige songs is vooral een avontuurlijker Hippie Death Cult te ontdekken.

Met de mooie pianoballade Walk Within laat de band zich van een andere kant horen. Ben Jackson - sowieso een uitstekende vocalist - heeft met zijn prachtige zang en indrukwekkende toetsenwerk een groot aandeel in het slagen van dit nummer. In de titeltrack en Eye In The Sky klinkt Hippie Death Cult ook ingetogener en is er veel aandacht besteed aan de opbouw. Beide composities klokken tegen de tien minuten. De band heeft zich eerder laten beïnvloeden door Tool of Anathema dan door Black Sabbath of Candlemass.

Hippie Death Cult heeft de juiste keuze gemaakt om niet nog een keer hetzelfde album proberen te maken. Ondanks de positieve reacties op het vorige album heeft de groep hier duidelijk voor een andere insteek gekozen. Op songtechnisch en muzikaal vlak is het ook nog eens dik in orde en dat maakt dit tot een band om in de gaten te houden.

Tracklist:
1. Red Meat Tricks
2. Hornet Party
3. Walk Within
4. Circle Of Days
5. Eye In The Sky

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 11 juni 2021

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.