Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Primal Fear - I Will Be Gone
Jaar van release: 2021
Label: Nuclear Blast Records

Primal Fear - I Will Be Gone

Ik zou liegen wanneer ik zeg dat ik naar Primal Fear luister vanwege de ballads. Dat de groep een ep uitbrengt met daarop de akoestische ballad I Will Be Gone in een nieuw jasje verraste mij dan ook. Nog opzienbarender is dat de track, die te vinden is op Metal Commando (2020), is veranderd in een duet met de gewezen Nightwish-zangeres Tarja Turunen.

De akoestische gitaarmelodie is dezelfde gebleven, net zoals de kenmerkende, hoge stem van Ralf Scheepers. Nieuw zijn de toevoegingen van de Finse zangeres, die een deel van de zanglijnen uit de coupletten overneemt en samen met Scheepers schittert in de refreinen. Het is een mooie, intieme track en ondanks dat het geen evidente samenwerking is, gaan de contrasterende stemmen van Scheepers en Turunen prima samen. De samenzang in de coupletten maakt de nieuwe versie iets interessanter dan de albumversie. Turunen zorgt voor een zachter geluid dan wanneer Scheepers alleen zingt. Het resultaat is aardig en leuk voor wat afwisseling binnen de flinke Primal Fear-discografie.

De rest van de ep ligt meer in het straatje van deze Duitse groep die bekendstaat om de rappe, harde traditionele metaltracks. De nieuwe track Vote For No Confidence is daar wederom een voorbeeld van, al is het refrein wel wat flauw en past het minder goed bij de rest van het opzwepende nummer dat gekenmerkt wordt door fijne vocale uithalen en de strakke, beukende instrumentatie.

Fans die geen uitgave van Primal Fear willen missen, komen er buiten deze herinterpretatie en nieuwe track bekaaid van af. De drie resterende songs, waarvan Rising Fear een instrumentale introductie is, zijn namelijk al te vinden op de speciale editie van Metal Commando. Prima nummers -vooral Leave Me Alone- voor wie die editie nog niet in huis heeft, maar dat laatste geldt waarschijnlijk niet voor de diehards die vooral geïnteresseerd zullen zijn in dit I Will Be Gone.

Tracklist:
1. I Will Be Gone (Featuring Tarja Turunen)
2. Vote For No Confidence
3. Rising Fear
4. Leave Me Alone
5. Second To None

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 11 april 2021

Meer Primal Fear:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.