Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Ad Infinitum - Chapter I Revisited
Jaar van release: 2020
Label: Napalm Records

Ad Infinitum - Chapter I Revisited

Begin dit jaar verscheen Chapter I: Monarchy, het ijzersterke debuut van Ad Infinitum. Helaas kon de melodieuze metalformatie rond zangeres Melissa Bonny niet touren ter promotie van dat album. De huidige tijd vraagt veel creativiteit van muzikanten om toch de naamsbekendheid van de groep te vergroten. Die vindingrijkheid uit zich in een akoestische versie van het debuutalbum.

Op Chapter I Revisited vind je alle tracks die op de 3 april uitgebrachte plaat staan, maar dan dus zonder distortion op de gitaren en zonder een krachtige ritmesectie. De spaanse gitaar, flamencomelodieën en de percussie bepalen samen met de zang de toon. Ze zorgen voor een warme en opbeurende vibe, zoals in Live Before You Die. Alsof het zomer is. Het is alsof de band in een park voor een select gezelschap speelt. De muzikanten beperken zich niet tot het spelen van de grondtonen en basisakkoorden, maar komen positief verrassend met meerdere lagen avontuurlijke partijen. Luister eens naar de post-rockende kampvuurversie van Fire And Ice. De percussionist maakt de songs zeer levendig, zoals blijkt uit Maleficent en I Am The Storm.

Het bijzondere van dit soort opnieuw gearrangeerde versies is dat het ene nummer wat beter uit de verf komt dan het andere. In de vorige alinea staan al wat positieve uitschieters. Ook Revenge komt die kwalificatie toe. Vreemd genoeg doen topfavoriet See You In Hell en afsluiter Tell Me Why het iets minder dan hun initiële versies.

De zevenentwintigjarige frontvrouw zingt uiteraard met minder power dan op de originele versie, een enkele keer uitgezonderd. De kracht van haar performance zit in het herkenbaar maken van de songs. Dit doet ze door niet veel af te wijken van de zanglijnen van de originele tracks. Ze zorgt daarmee voor een flinke houvast. Dat wil overigens niet zeggen dat ze niet varieert. Juist vanwege de minimalistische opzet komen haar kwaliteiten goed aan de oppervlakte. Verrassingen zijn er weinig, al mogen haar extreme vocalen in Maleficent niet onvermeld blijven.

Met Chapter I Revisited brengt Ad Infinitum licht in donkere tijden. De collectie bewerkte composities met flamenco-elementen luistert zeer prettig weg en zorgt voor een opgewekt gevoel. De nieuwe versies moedigen je aan om in tijden van onzekerheid dingen te blijven ondernemen, zoals Ad Infinitum ook doet. De overtuigingskracht van Chapter I: Monarchy vind je ook hier terug, dankzij memorabele en gefocuste liedjes, die in de kern zo goed geschreven zijn, dat ze ook in akoestische vorm een hoge waardering verdienen.

Tracklist:
1. Infected Monarchy
2. Marching On Versailles
3. Maleficient
4. See You In Hell
5. I Am The Storm
6. Fire And Ice
7. Live Before You Die
8. Revenge
9. Demons
10. Tell Me Why
Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 december 2020

Meer Ad Infinitum:

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.