Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Greg Christian (Testament) - 60
  • Jari Kainulainen (Stratovarius) - 56
  • Johan Hegg (Amon Amarth) - 53
  • Lauri Pikka (Total Devastation) - 43
  • Mark Kendall (Great White) - 69
  • Matt Bachand (Shadows Fall) - 49
  • Nick Ingman (dirigent) - 78
  • Otis Rush† - 92
  • Thomas Lejon (Andromeda) - 53
  • Travis Smith (Trivium) - 44

Vandaag overleden:
  • J.B. Lenoir - 1967
  • John Hinch (Judas Priest) - 2021
  • Will Mecum (Karma To Burn) - 2021
Review

Ad Infinitum - Chapter I Revisited
Jaar van release: 2020
Label: Napalm Records

Ad Infinitum - Chapter I Revisited

Begin dit jaar verscheen Chapter I: Monarchy, het ijzersterke debuut van Ad Infinitum. Helaas kon de melodieuze metalformatie rond zangeres Melissa Bonny niet touren ter promotie van dat album. De huidige tijd vraagt veel creativiteit van muzikanten om toch de naamsbekendheid van de groep te vergroten. Die vindingrijkheid uit zich in een akoestische versie van het debuutalbum.

Op Chapter I Revisited vind je alle tracks die op de 3 april uitgebrachte plaat staan, maar dan dus zonder distortion op de gitaren en zonder een krachtige ritmesectie. De spaanse gitaar, flamencomelodieën en de percussie bepalen samen met de zang de toon. Ze zorgen voor een warme en opbeurende vibe, zoals in Live Before You Die. Alsof het zomer is. Het is alsof de band in een park voor een select gezelschap speelt. De muzikanten beperken zich niet tot het spelen van de grondtonen en basisakkoorden, maar komen positief verrassend met meerdere lagen avontuurlijke partijen. Luister eens naar de post-rockende kampvuurversie van Fire And Ice. De percussionist maakt de songs zeer levendig, zoals blijkt uit Maleficent en I Am The Storm.

Het bijzondere van dit soort opnieuw gearrangeerde versies is dat het ene nummer wat beter uit de verf komt dan het andere. In de vorige alinea staan al wat positieve uitschieters. Ook Revenge komt die kwalificatie toe. Vreemd genoeg doen topfavoriet See You In Hell en afsluiter Tell Me Why het iets minder dan hun initiële versies.

De zevenentwintigjarige frontvrouw zingt uiteraard met minder power dan op de originele versie, een enkele keer uitgezonderd. De kracht van haar performance zit in het herkenbaar maken van de songs. Dit doet ze door niet veel af te wijken van de zanglijnen van de originele tracks. Ze zorgt daarmee voor een flinke houvast. Dat wil overigens niet zeggen dat ze niet varieert. Juist vanwege de minimalistische opzet komen haar kwaliteiten goed aan de oppervlakte. Verrassingen zijn er weinig, al mogen haar extreme vocalen in Maleficent niet onvermeld blijven.

Met Chapter I Revisited brengt Ad Infinitum licht in donkere tijden. De collectie bewerkte composities met flamenco-elementen luistert zeer prettig weg en zorgt voor een opgewekt gevoel. De nieuwe versies moedigen je aan om in tijden van onzekerheid dingen te blijven ondernemen, zoals Ad Infinitum ook doet. De overtuigingskracht van Chapter I: Monarchy vind je ook hier terug, dankzij memorabele en gefocuste liedjes, die in de kern zo goed geschreven zijn, dat ze ook in akoestische vorm een hoge waardering verdienen.

Tracklist:
1. Infected Monarchy
2. Marching On Versailles
3. Maleficient
4. See You In Hell
5. I Am The Storm
6. Fire And Ice
7. Live Before You Die
8. Revenge
9. Demons
10. Tell Me Why
Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 december 2020

Meer Ad Infinitum:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.