Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Fermentor - Continuance
Jaar van release: 2020
Label: self released

Fermentor - Continuance

Fermentor is een interessante band. Hij bestaat namelijk maar uit twee leden: drummer Dylan Marks en gitarist Adam Wollach. Zij maken instrumentale thrash metal. In 2008 brachten zij hun eerste muziek naar buiten, een ep genaamd Matanzaa, waar vier nummers op stonden die in vier weken tijd geschreven waren. Niet lang daarna werden de ep’s Fermentor en Rate Of Cognition uitgebracht. Nu, in 2020, zullen ze eindelijk hun eerste album uitbrengen onder de naam Continuance, die 14 augustus gereleased zal worden.

Het eerste wat meteen opvalt is natuurlijk het feit dat er geen vocalist en bassist aanwezig zijn, en hoewel deze vaak wel nodig zijn om de diversiteit van een band te beïnvloeden worden deze zeker niet gemist. Integendeel, het is zelfs wel een lekkere afwisseling van de standaard. Het nadeel van geen bassist en vocalist hebben is dat de overige twee instrumenten perfect moeten zijn. Slordigheidsfoutjes gaan namelijk meer opvallen. Gelukkig weet de band zich hier groot onder te houden.

Continuance bevat tien nummers en is een album dat zeker veel aandacht verdient. Dylan weet te drummen op ongelofelijke snelheden terwijl Adam de ene riff na de andere speelt. De muziek heeft wel wat weg van progressive metal. De tracks lopen in elkaar over waardoor het voelt alsof je een lang, aaneenlopend muziekstuk beluistert. Een fijne afwisseling is bijvoorbeeld de breakdown in het nummer Mechanism, of het toevoegen van de minimale vocals in Project Zeus, wat overigens ook het enige nummer is dat vocals bevat. Wat ook nog de moeite waard is om te benoemen is de cover van dit album. Deze is namelijk gemaakt door gitarist Adam. Het is intens, duister en past zeker goed bij het album.

Hoewel er dus geen vocals zijn weet deze band zich prima te redden zonder. De nummers lijken soms wel op elkaar waardoor ze in elkaar overlopen, maar de verscheidene breakdowns zorgen er voor dat dat verder geen probleem is. Een uniek album is het zeker, en liefhebbers van thrash metal en progressive metal zullen Continuance dan ook zeker waarderen.

Tracklist:
1. The Stench
2. Thunderboss
3. Mechanism
4. The Decay of Western Society
5. Seventh Circle
6. Landbridge
7. Cotterpin
8. Stage V
9. Cut N Shut
10. Project Zeus

Score: 78 / 100

Reviewer: Chantal
Toegevoegd: 27 juli 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.