Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Hangman - One By One
Jaar van release: 2019
Label: Flatspot Records
Hangman - One By One
Even terug naar september vorig jaar. Dit album alsnog reviewen gebeurt inderdaad met een reden. Liefhebbers van old school hardcore in het straatje van Madball moeten, en ik benadruk moeten, de eerste full-length van het Amerikaanse Hangman namelijk gaan beluisteren. Met negen swingende nummers en een speelduur van achttien minuten gaat het hart bij voorbaat al sneller kloppen. Het relatief kleine label Flatspot Records heeft er goed aangedaan om de heren in te lijven. De stal blijkt een neusje te hebben voor opkomend talent.

Namen die naast Madball komen bovendrijven zijn No Turning Back, Neglect en Knuckledust. Dit vijftal zet in op een hardcoregeluid uit de jaren negentig en koppelt dat aan groovende gitaarpartijen, swingende breakdowns en brute moshparts die we lang niet alle dagen meer horen. Dat vocalist Dan Mulligan daarnaast ook een herkenbare, rauwe (hardcore)stem bezit die naadloos aansluit bij het geluid, verdubbelt het plezier. De teksten zijn goed verstaanbaar en met volle overgave gebracht. De kracht en energie sijpelen door je speakers heen en geven een energieboost van jewelste. Met speels gemak lopen de statische powerchords in Another Day, New Down en Worthless over in uptempo, dansbare hardcore. Tijdens One By One horen we een herkenbare stem, namelijk die van Aaron Butkus (Death Threat). Wat een krachtige samenwerking komt daar tevoorschijn.

Laat ik het net zoals het album One By One kort maar krachtig houden; dit is gewoon een heel vette plaat. De muziek laat je letterlijk en figuurlijk met de borst vooruit lopen en geeft het gevoel dat je de wereld aankan. De korte speelduur geeft des te meer reden om het album regelmatig op repeat te zetten. Een doorgewinterde hardcorefan weet wat hem te doen staat. Supporten die hap!

Tracklist:
1. One Mistake
2. Edge Of The World
3. Another Day
4. One By One
5. New Daan
6. Heat
7. Intro
8. Worthless

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 27 maart 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.