Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

R.C. Sullivan - Caution
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
R.C. Sullivan - Caution
R.C. Sullivan is ontstaan als een melodieuze hardcoreband. In 2014 bracht de groep uit het noorden van Nederland zijn debuut-ep uit en werden er zo af en toe losse tracks gereleaset. Afgelopen november zag de tweede ep Caution het levenslicht. Hierop laat de formatie een grote wijziging in zijn sound horen. 

Waar R.C. Sullivan zich in het begin van zijn carrière richtte op schreeuwende vocalen met een rauwere ondertoon, is het geluid op Caution een stuk melodieuzer, waarbij ook punkrock-invloeden hun weg in de muziek hebben gevonden. Dit heeft voornamelijk te maken met wijzigingen in de gelederen en de switch naar vocalist Jared Oudman. Uit zijn strot hoef je geen geschreeuw te verwachten, maar vooral cleane zang.

Op de ep staan vier tracks. De sterkste troef van de band is het venijnige gitaarspel. Gitaristen Lennart Harper en Edo Slump komen veelzijdig voor de dag en zorgen voor veel afwisseling in het riffwerk. Het klinkt agressief en stuwend tegelijk. Instrumentaal valt dan ook op dat de groep grote stappen heeft gezet in het schrijven van muziek. Niet alleen de gitaristen weten te imponeren, maar ook het drumspel klinkt strak en staat in dienst van de nummers. 

Op de zang van nieuwkomer Jared valt echter wel het een en ander aan te merken. Waar de muziek krachtig en opzwepend klinkt, is zijn zang dat niet altijd. Zijn stem is mooi, helder en hij heeft een goede intonatie, maar zijn zang klinkt te clean. Het is alsof hij zich te veel inhoudt en te weinig varieert qua dynamiek in zijn zanglijnen. Hier mist net dat stuk rauwheid en agressie waar de muziek wel om vraagt. Wellicht een kwestie van gewenning, want live vallen de stukken wel op zijn plaats. Daarentegen is zijn timing goed en zijn de teksten sterk. 

De vier tracks die het vijftal brengt, klinken beloftevol. Muzikaal wordt er voortgeborduurd op de sound die al eerder te horen was, maar met de zang van Jared wordt er meer melodieus en clean terrein verkend. Hierdoor lijkt het alsof er een andere groep aan het werk is. De nummers op de plaat doen echter niet voor elkaar onder, met als uitschieter het felle en tekstueel treffende Screen Time

Voor een DIY-band als R.C. Sullivan is er met Caution een netjes en verzorgd product afgeleverd. De goede productie en het mooie artwork zorgen voor een profesionele uitstraling. Het talent is hoorbaar en hoe meer meters de band met elkaar maakt, hoe sterker de groep uiteindelijk voor de dag komt. De potentie is aanwezig en de heren laten horen goede nummers te kunnen schrijven. Dat maakt dat R.C. Sullivan een band is om in de gaten te houden in de nabije toekomst. 

Tracklist:
1. Downfall Rendezvous
2. I See JC In Your Cappuccino
3. The Death Of Elmer FUD
4. Screen Time

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 31 januari 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.