Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice (Ecthalion) - 45
  • Brent Smedley (Iced Earth) - 55
  • Dave Grohl (Foo Fighters) - 57
  • Geoff Tate (Queensrÿche) - 67
  • Jo Lang (Coronatus) - 46
  • John Ricci (Exciter) - 70
  • Marco Hietala (Nightwish) - 60
  • Mike Tramp (White Lion) - 65
  • Mishima Yukio (auteur)† - 101
  • Nicolas Colnot (Elvaron) - 49
  • Peter Collins (producent)† - 75
  • Sterling Winfield (producent) - 56
  • Talena Atfield (Kittie) - 43
  • Ville Vänni (Insomnium) - 47
  • Zakk Wylde (Black Label Society) - 59

Vandaag overleden:
  • Robbie France (Skunk Anansie) - 2012
  • Teddy Osei (Osibisa) - 2025
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir) - 2004
Review

R.C. Sullivan - Caution
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
R.C. Sullivan - Caution
R.C. Sullivan is ontstaan als een melodieuze hardcoreband. In 2014 bracht de groep uit het noorden van Nederland zijn debuut-ep uit en werden er zo af en toe losse tracks gereleaset. Afgelopen november zag de tweede ep Caution het levenslicht. Hierop laat de formatie een grote wijziging in zijn sound horen. 

Waar R.C. Sullivan zich in het begin van zijn carrière richtte op schreeuwende vocalen met een rauwere ondertoon, is het geluid op Caution een stuk melodieuzer, waarbij ook punkrock-invloeden hun weg in de muziek hebben gevonden. Dit heeft voornamelijk te maken met wijzigingen in de gelederen en de switch naar vocalist Jared Oudman. Uit zijn strot hoef je geen geschreeuw te verwachten, maar vooral cleane zang.

Op de ep staan vier tracks. De sterkste troef van de band is het venijnige gitaarspel. Gitaristen Lennart Harper en Edo Slump komen veelzijdig voor de dag en zorgen voor veel afwisseling in het riffwerk. Het klinkt agressief en stuwend tegelijk. Instrumentaal valt dan ook op dat de groep grote stappen heeft gezet in het schrijven van muziek. Niet alleen de gitaristen weten te imponeren, maar ook het drumspel klinkt strak en staat in dienst van de nummers. 

Op de zang van nieuwkomer Jared valt echter wel het een en ander aan te merken. Waar de muziek krachtig en opzwepend klinkt, is zijn zang dat niet altijd. Zijn stem is mooi, helder en hij heeft een goede intonatie, maar zijn zang klinkt te clean. Het is alsof hij zich te veel inhoudt en te weinig varieert qua dynamiek in zijn zanglijnen. Hier mist net dat stuk rauwheid en agressie waar de muziek wel om vraagt. Wellicht een kwestie van gewenning, want live vallen de stukken wel op zijn plaats. Daarentegen is zijn timing goed en zijn de teksten sterk. 

De vier tracks die het vijftal brengt, klinken beloftevol. Muzikaal wordt er voortgeborduurd op de sound die al eerder te horen was, maar met de zang van Jared wordt er meer melodieus en clean terrein verkend. Hierdoor lijkt het alsof er een andere groep aan het werk is. De nummers op de plaat doen echter niet voor elkaar onder, met als uitschieter het felle en tekstueel treffende Screen Time

Voor een DIY-band als R.C. Sullivan is er met Caution een netjes en verzorgd product afgeleverd. De goede productie en het mooie artwork zorgen voor een profesionele uitstraling. Het talent is hoorbaar en hoe meer meters de band met elkaar maakt, hoe sterker de groep uiteindelijk voor de dag komt. De potentie is aanwezig en de heren laten horen goede nummers te kunnen schrijven. Dat maakt dat R.C. Sullivan een band is om in de gaten te houden in de nabije toekomst. 

Tracklist:
1. Downfall Rendezvous
2. I See JC In Your Cappuccino
3. The Death Of Elmer FUD
4. Screen Time

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 31 januari 2020

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.