Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Toxic Holocaust - Primal Future: 2019
Jaar van release: 2019
Label: Entertainment One
Toxic Holocaust - Primal Future: 2019
Toxic Holocaust is al lang geen onbekende naam meer. De band wordt gezien als een van de vaandeldragers van de moderne thrash metal, zelfs al komt het laatste album uit 2013. Ooit begonnen als het eenmansproject van Joel Grind is de band uitgegroeid tot een van de grootste namen binnen de thrashscene. De laatste twee albums, Conjure And Command (2011) en Chemistry Of Consciousness (2013), zijn opgenomen met een band. Omdat het het twintigjarige jubileum is van de Toxic Holocaust wilde Joel terug naar zijn wortels en heeft hij Primal Future: 2019 weer helemaal zelf ingespeeld en opgenomen.

Wie denkt dat dit betekent dat hij terug is gegaan naar de smerige thrash, doorspekt met blackmetal- en punkinvloeden, van het debuut Evil Never Dies, heeft het fout. Joel Grind levert het soort thrash metal dat we gewend zijn van de latere albums. De muziek is geconstrueerd rond de pakkende riffs. Er zitten genoeg punkinvloeden in om de term crossover te binnen te laten schieten en het geheel wordt zeer competent uitgevoerd. Echt vernieuwende aspecten zijn niet te vinden op dit album, maar dit wordt goedgemaakt door de kwaliteit van de nummers. De riffs vliegen je om de oren en zijn lekker groovy. De vocalen zijn agressief, maar bevatten genoeg melodie en afwisseling om niet te vervelen.

De nummers verschillen genoeg van elkaar om de aandacht bij het album te houden. Chemical Warlords en Black Out The Code zijn degelijke thrashnummers zonder al te veel poespas. Deafened By The Roar en Iron Cage hebben erg duidelijke hardcorepunkinvloeden, terwijl Primal Future, zeker vocaal, inspiratie haalt uit death metal. Afsluiter Cybernetic War is midtempo, in verhouding met de rest van het album zelfs bijna langzaam, en doet erg denken aan heavy metal. Al deze invloeden worden in een mal van thrash metal gegoten, waardoor de cohesie van de plaat wordt gewaarborgd.

Het was de zes jaar wachten uiteindelijk wel waard. Primal Future: 2019 is een erg degelijk album en een mooie toevoeging aan het oeuvre van Toxic Holocaust. Fans van het genre en van de band zullen vast vele uren luisterplezier uit het album halen. Ook betekent het hopelijk dat Toxic Holocaust weer vaker afreist naar Europa om de verwoestende thrash live op te voeren. Op het podium komt dit soort muziek namelijk het beste tot zijn recht.

Tracklist:
1. Chemical Warlords
2. Black Out The Code
3. New World Beyond
4. Deafened By The Roar
5. Time’s Edge
6. Primal Future
7. Iron Cage
8. Controlled By Fear
9. Aftermath
10. Cybernetic War

Score: 79 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 23 december 2019

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.